logo yeni

calisanlar2 copy

engelli devlet memuru emekli aylığı ve ikramiyesi

Çok
3 yıl 5 ay önce #15896 Yazan: zeynepzeynep
merhabalar
2007 temmuz ayında devlet memuru olarak(engelli kadrosunda değil) işe başladım. 2015 yılında %52 oranında engelli raporu aldım( doğuştan engelliyim fakat rapor almamıştım). şu an 4/2 siyim. hizmet puanım 9649,31 olarak görünüyor. bu durumda ne zaman emekli olabiliyorum. emekli aylığım ve ikramiyem ne kadar olacak? bilgi verirseniz çok sevinirim...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 5 ay önce #15898 Yazan: nazli
nazli tarafından engelli devlet memuru emekli aylığı ve ikramiyesi konusunda yanıtlandı
1 Ekim 2008 tarihinden önce işe girenlerden; çalışmaya başlamadan önce en az %40 oranında engeli olanlar, 5400 gün (15 yıl), çalışmaya başladıktan sonra çalışma gücündeki kayıp oranı %50 ilâ %59 arasında olanlar ise 5760 gün (16 yıl) prim ödenmiş olunması şartıyla, yaş şartı aranmadan, yaşlılık aylığı almaya hak kazanabiliyor.

Çalışmaya başlamadan önce en az %40 engelli olduğunuzu ispatlayabilirseniz 15 hizmet yılını tamamladığınızda; bunun mümkün olmaması durumunda ise 16 hizmet yılınızı tamamladığınızda emekli aylığı alacak şekilde emekli olmaya hak kazanabilirsiniz.
Emekli olduğunuzda alacağınız maaş ve ikramiye miktarı, o tarihte geçerli olacak katsayıların yanı sıra, bulunduğunuz unvan ve emekli keseneğine esas seviyenize göre değişecektir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zeynepzeynep

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 5 ay önce #15901 Yazan: zeynepzeynep
Tesekkurler Nazlı. Dogustan engelliyim...bunun ispatini rapor ile kanıtlamamı isterler herhalde. Tesekkur ederim tekrar.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.159 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.