logo yeni

MERHABA %40 RAPORUMUN DERECESİNİ DOKTORLAR YÜKSELTİRMİ MALULEN EMEKLİLİK İÇİN

Daha
3 ay 1 hafta önce #15438 yazan mehgul43
mehgul43 konu oluşturdu: MERHABA %40 RAPORUMUN DERECESİNİ DOKTORLAR YÜKSELTİRMİ MALULEN EMEKLİLİK İÇİN
MERHABA BEN İŞE BAŞLADIKTAN SONRA % 40 RAPOR ALDIM MALULEN EMEKLİ OLMAM İÇİN HASTANEDE DOKTORLAR DERECEYİ YÜKSELTİRMİ ALDIĞIM YÜZDE KIRK RAPORUM ZARAR GÖRÜRMÜ YİNE GEÇERLİ OLURMU EMEKLİLİK İKRAMİYESİ ALABİLİRMİYİM MALULEN EMEKLİ OLAMAZSAM %40 RAPORUMLA SONRA ERKEN EMEKLİ OLABİLİRMİYİM

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 ay 6 gün önce #15439 yazan ERYILMAZ
ERYILMAZ konu cevapladı: MERHABA %40 RAPORUMUN DERECESİNİ DOKTORLAR YÜKSELTİRMİ MALULEN EMEKLİLİK İÇİN
Öncelikle sorduğun sorular biraz garip onu belirteyim.
1- Yeni Rapor Oranın %60 olur mu? Buna biz karar veremeyiz doktorların karar vereceği bir konu. Engel durumunda bir değişiklik var mı ? önceki raporunu hangi sene aldın ? Eğer raporun eski bir raporsa 2009 öncesi bu oranın yükselmez büyük ihtimalle düşer.
2- Eğer yeni aldığın rapor % 40 ın altına düşerse çalıştığın sektöre göre ( kamu-özel) durum değişir.
3- Emekli ikramiyesi sadece kamuda geçerlidir.
4- % 40 raporunuzla sonradan emekli olabilmeniz için Maliye tarafından vergi muafiyetine kavuşmuş olmanız lazım.

Bu konularda pek bilginiz olmamakla yinede yardımcı olmaya çalışırım. Ama bir ön araştırma yaptıktan sonra yazarsanız size daha iyi yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.

Daha
3 ay 6 gün önce #15440 yazan mehgul43
mehgul43 konu cevapladı: MERHABA %40 RAPORUMUN DERECESİNİ DOKTORLAR YÜKSELTİRMİ MALULEN EMEKLİLİK İÇİN
merhaba ERYILMAZ yüzde kırk raporumu 2010 senesinde aldım kamuda çalışıyorum memurum engel durumum bence artmış olabilir işe giderken zorlanıyorum teşekkürederim

Daha
3 ay 6 gün önce #15442 yazan ERYILMAZ
ERYILMAZ konu cevapladı: MERHABA %40 RAPORUMUN DERECESİNİ DOKTORLAR YÜKSELTİRMİ MALULEN EMEKLİLİK İÇİN

mehgul43 yazan: merhaba ERYILMAZ yüzde kırk raporumu 2010 senesinde aldım kamuda çalışıyorum memurum engel durumum bence artmış olabilir işe giderken zorlanıyorum teşekkürederim

Maliyeden Gelir vergisi muafiyet işlemlerini yaptırdınız mı?

Daha
3 ay 6 gün önce #15443 yazan mehgul43
mehgul43 konu cevapladı: MERHABA %40 RAPORUMUN DERECESİNİ DOKTORLAR YÜKSELTİRMİ MALULEN EMEKLİLİK İÇİN
vergi indiriminden yararlanıyorum yaptırdım efendim hastalığım bu sene çalışmamı etkiliyor bipolar hastasıyım o yüzden erken emeklilik konusunu kafaya taktım memuriyete girdikten sonra yüzde kırk raporumu aldığım için 6480 günü tamamlamam gerekiyormuş

Sayfa oluşturma zamanı: 0.334 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.