logo yeni

SONRADAN ÖZÜRLÜ MEMUR 4000 KÜSÜR PRİMLE EMEKLİ OLABİLİRMİ

Daha
2 ay 1 hafta önce #15435 yazan mehgul43
mehgul43 konu oluşturdu: SONRADAN ÖZÜRLÜ MEMUR 4000 KÜSÜR PRİMLE EMEKLİ OLABİLİRMİ
MERHABA BEN 2005 TE MEMUR OLDUM SSK GİRİŞİM 1998 2005 TEN SONRA YÜZDE KIRK RAPOR ALDIM ERKEN EMEKLİ OLABİLMEM İÇİN 6480 GÜNÜ YANİ 18 YILI TAMAMLAMAM GEREKİYOMUŞ ÇALIŞACAK DURUMDA DEĞİLİM DAHA ERKEN EMEKLİ OLAMAZMIYIM BU KANUNLA İLGİLİ YENİ ÇALIŞMALAR VARMI ACABA

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 ay 1 hafta önce #15437 yazan turanaga
turanaga konu cevapladı: SONRADAN ÖZÜRLÜ MEMUR 4000 KÜSÜR PRİMLE EMEKLİ OLABİLİRMİ
1998 yılında işe girip, çalışmaya başladıktan sonra çalışma gücündeki kayıp oranı %40 ilâ %49 arasında olanlar, 6480 gün (18 yıl) prim ödediklerinde emekli aylığı almaya hak kazanabiliyor. Bu konudaki düzenlemede değişiklik olmadığını biliyorum.

Ancak,sigortalı olarak göreve başladıktan sonra çalışma gücünün en az %60’ını veya görevini yapamayacak şekilde meslekte kazanma gücünü kaybeden memurlar;
-en az 10 yıl yıldan beri sigortalı olup 1800 gün prim ödemişlerse malülen emekli olabilir.
-başka birinin sürekli bakımına muhtaç derecede malûl olup 1800 gün prim ödemiş olanlar (sigortalılık süresine bakılmadan) malülen emekli olabilir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.341 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.