logo yeni

Malülen Emeklilik

Daha
3 ay 2 hafta önce #15244 yazan Eren28
Eren28 konu oluşturdu: Malülen Emeklilik
Merhabalar. İnternette araştırma yaparken burayı buldum, oldukça uzman kişiler var burada. Soruma geleyim;
Ben Eylül 1999 sigorta girişliyim. Ama arada üniversite dönemleri olsun, sigortasız çalıştırılan işler olsun baya boşluk var. 2011 yılında ise %70 engelli raporu aldım. Ekim 2012 de ise Memuriyete atandım ilk yapılan ekpss ataması ile. Özelde 812, memuriyette ise 1560 günlük primim var, toplamda 2400 e yaklaşıyor. Birkaç gündür malülen emeklilik şartları dikkatimi çekti, şartları taşıyorum galiba. Eğer malülen emekşi olabiliyorsa, Emekli sandığı üzerindenmi olabiliyorum? Ve de Emekli maaş ve ikramiyesi yaklaşık hesapla nekadar olabilir? Şuanki derecem 8/3. Ona göre emekliliği değerlendirmek istiyorum. Birde araştırdığım kadarıyla malülen emekli olunca sigortalı işte çalışamıyor fakat, kendi işini yapmasında sakınca yokmuş sanırım.

Bir de Raporda tedavi ile düzelme olanağı vermeyen diyor fakat süreli verdiler 3 yıllık. Süre doldukça da yeniliyorlar. En son 2-3 hafta önce yeniledim bu sefer 5 yıllık verdiler. Bu kadar yüksek derece ile çalışman sıkıntı olabilir diye süreli veriyorlarmış. Hatta son yeniledikleri raporda da istihdam işaretli değil. Şuan zaten çalışıyorsun, istihdamı hiç karıştırma dedi doktor.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 ay 2 hafta önce #15245 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: Malülen Emeklilik
Bu sitede yer alan bir yazıda aradığınız cevapları bulabilirsiniz sanırım. Yine de takıldığınız hususlar olursa cevaplandırılır. YAZI

Daha
3 ay 2 hafta önce #15247 yazan Eren28
Eren28 konu cevapladı: Malülen Emeklilik
Cevap için teşekkürler ama galiba sorumu yanlış anlamışsınız. Ben zaten araştırma yaptığımı ve araştırma yaparken burayı bulduğumu belirtmiştim. Link verdiğiniz yazıyı ve çok daha fazlasını okudum bu araştırmalar esnasında. Asıl öğrenmek istediğim şey ise verdiğim bilgiler ışığında yaklaşık hesapla maaş ve ikramiyenin nekadar olabileceğiydi. Sağolsun bu konuda çok bilgiye sahip olup net cevap veren arkadaşlar vardı sitede. Verdiğiniz linkin ise bununla bir ilgisi yok.

Daha
3 ay 2 hafta önce #15248 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: Malülen Emeklilik
Malul sayılmanız durumunda, en az 10 yıldan beridir sigortalı olmanız ve 1800 gün prim ödeme şartını tamamlamış olmanız nedeniyle malulen emekliye ayrılma durumunuz olabilir.
Alacağınız emekli maaş ve ikramiyeniz ise, 1 Ekim 2008 sonrası memuriyete girenler hakkında geçerli olan usulle hesaplanacaktır.
Çalışma süreniz içinde maaşınızdan kesilen primler esas alınarak gerekli hesaplama yapılacaktır.

Daha
3 ay 2 hafta önce #15250 yazan Eren28
Eren28 konu cevapladı: Malülen Emeklilik
Neden ısrarla aynı cevapları verdiğinizi anlayamıyorum. Bu cümleleri heralde binlerce kez okumuşumdur. Dediğim gibi forumda sizin gibi kopyala yapıştır yapmak yerine bilgileriyle yardımcı olan kişiler mevcut. Sorumun cevabı bilginiz dışındaysa, zaten şahsınıza değil forumda bilenler için sormuştum ben. Bi soru sorduk pişman ettiniz yani.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.344 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.