logo yeni

calisanlar2 copy

Memurların 18+18 istirat raporuyla emeklilik kıriteri nedir?

Çok
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #14612 Yazan: paranoya

küçük Yazan:: ben 2005 tarihinde sgk kaydım başladı sigortalı özel bir iş yerinde çalışmaya başladım %60 raporum ile sonra iş yerimi beyan ettim çalıştığım yeri iş kur yazı yazdı maliye beni hastaneye vergi indirimi ile sevk etti %70 vergi indirimi aldım ve şimdi DR. beni malülen emekli edecekler kamudan çalıştığım yerden hastaneye sevk yazımı bekliyorum emekliliğim için :))))

%60 raporu iş yerine beyan ettim diyorsun %60 raporu 2005 yılından öncemi aldın sonramı
2005 yılından önce aldınsa sigorta girişinden önce sistemde çıkar malulen sıkıntıya girer bence olayı tam anlatsana o %60 raporu ne için almıştın ne zaman almıştın
sen emekli olursan bende olabilirim ben %80 rapor almıştım 2022 maaşı için almıştım 2010 yılında 2015 te ilk kez sigorta girişim oldu memur oldum yani benim %80 raporum var sigorta girişinden önce aldım 2022 maaşı için almıştım
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce Düzenleyen:paranoya

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 1 ay önce #14661 Yazan: paranoya
küçük nerdesin kanka

Çok
2 yıl 4 gün önce #16286 Yazan: paranoya

küçük Yazan:: ben 2005 tarihinde sgk kaydım başladı sigortalı özel bir iş yerinde çalışmaya başladım %60 raporum ile sonra iş yerimi beyan ettim çalıştığım yeri iş kur yazı yazdı maliye beni hastaneye vergi indirimi ile sevk etti %70 vergi indirimi aldım ve şimdi DR. beni malülen emekli edecekler kamudan çalıştığım yerden hastaneye sevk yazımı bekliyorum emekliliğim için :))))

emekli oldunmu küçük acil cevap

Çok
1 yıl 9 ay önce #16481 Yazan: paranoya
slm osman abi bi yakınımın durumunu aktarayım 11 yıldır çalışıyor memur 18+18 isitrahat raporunu kullandı kurum emekliye ayıracagız diyor hastaneye sevk yaparlarmı %60 rapor alması mı lazım malulen emeklilik hükümleri uygulanacak %60 rapor alamazsa ne olur bilgi verirseniz sevinirim

Çok
1 yıl 9 ay önce #16483 Yazan: osman1
Aynı hastalık sebebiyle memurun en çok süre (kanser, verem ve akıl hastalığı gibi uzun süreli bir tedaviye ihtiyaç gösteren bir hastalıkta 18+18 ay) hastalık izni kullanmasından sonra iyileşmediğinin resmi sağlık kurulu tarafından tespit edilmiş olması durumunda hakkında emeklilik hükümleri uygulanır. Raporun belli bir oranda olması gerekmiyor. İzin kullanmış olmasına sebep hastalığın iyileşmediğinin tespiti yeterlidir. Bu şekildeki emeklilik malulen emeklilik değildir.

Sayfa oluşturma süresi: 0.149 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.