logo yeni

Memurların 18+18 istirat raporuyla emeklilik kıriteri nedir?

Daha
8 ay 2 gün önce #14563 yazan küçük
küçük konu cevapladı: Memurların 18+18 istirat raporuyla emeklilik kıriteri nedir?
ve alo 170 bana dediki yıllık kazancının 1/12 sinin %60 alırsın ve bakıma muhtaç durumda olduğunda %70 de fazlası eklenir dedi maaşına ek benim yıllık kazancım 22 bin tl.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 1 gün önce #14570 yazan paranoya
paranoya konu cevapladı: Memurların 18+18 istirat raporuyla emeklilik kıriteri nedir?

küçük yazan: hayır benim 22.08.2005 tarihinde sıgorta girişim oldu sigorta girişim olduğunda %60 raporumda oldu vergi muafiyeti raporum %70 drlarım seni malülen emekli yapacaz dedi şizofreni %85 rapor ile malülen emekli olacağım ayıracaklar alo 170 de aradım evet olabileceğimi söylediler

anlamadım 22.08.2005 yılından sonra mı aldın raporu rapor tarihin kaçtı anlaşılır bir şekilde yazarmısınız

Daha
8 ay 1 gün önce #14571 yazan küçük
küçük konu cevapladı: Memurların 18+18 istirat raporuyla emeklilik kıriteri nedir?
ya kardeş anlamıyorsunki bak şimdi ben 22.08.2005 tarihinde ilk işe girişim 2005 senesi içinde gene o sene içinde iş yerim aracılığı ile sgk başvurdum rapor aldım sonra vergi muafiyeti için rapor aldım kamudayım şimdi sevkimi bekliyorum gelen sevk ile hastaneye gidecem ve doktorlarım malülen emekli edecekler

Daha
8 ay 1 gün önce #14572 yazan küçük
ÖRNEK :::))) BAK İlk sigortalı olduğunda maluliyeti gerektirecek (%60 ve üzeri) oranda işgücü kaybı yokken, bugün maluliyet cetveli'ne göre malul durumda ise kardeşiniz, 10 yıllık sügortalılık süresi de varsa (Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık varsa 10 yl şartı aranmaz), malulen emeklilik için doğrudan sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz.

Vergi indirimi ile hiç bir ilginiz yok...

Daha
8 ay 1 gün önce #14573 yazan küçük
ÖRNEK :::Rapor oranım yükseldi. Malulen emekli olmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekli?
STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
istanbulda calısırken ıkıncı kez amelıyat oldum ve malulen emeklılık ıcın basvuruda bulunmak ıstıyorum fakat sgk bu basvurumu ıstanbulda yapmam gerektıgını soyluyor neden oturdugum ılden basvuruda bulunamazmıyım veya bunun bır caresı varmı

Daha
8 ay 1 gün önce #14574 yazan küçük
ssk primleriniz İstanbul yatıyor ise evet İstanbul'dan müracaat edebilirsiniz. Ama İstanbul ile işiniz bitti ise artık memleketinize dönmüş iseniz bir (Şuan hangi ilde iseniz)iş yerinde 1 ay kadar çalışın ve bu süre sonun da kuruma malulen emekli olma talebinde bulunun.. En son sigortalılığınız nerede ise, başvuruyu oraya yapmanız gerek. Yaşadığınız yerde bir işyerinde 10 gün sigortalı olup, ora üzerinden başvurun derim. ///daha once istanbulda calısıyordum fakat rahatsızlıklarım nedenıyle ısı bıraktım malulen emeklılık ıcın basvurdugumda ıstanbuldan takıp etmem gerektıgı soylendı bundan dolayı takıp edemıyorum acaba oturdugum yerde 5 gun sıgortalı bır ıste calısıp ayrılsam bulundugum yerden yanı konyadan malulıyet talebınde bulunabılırmıyım///// CVP::: Evet, bulunabilirsiniz. ///)))))

Daha
8 ay 1 gün önce - 8 ay 1 gün önce #14575 yazan paranoya
paranoya konu cevapladı: Memurların 18+18 istirat raporuyla emeklilik kıriteri nedir?

küçük yazan: ya kardeş anlamıyorsunki bak şimdi ben 22.08.2005 tarihinde ilk işe girişim 2005 senesi içinde gene o sene içinde iş yerim aracılığı ile sgk başvurdum rapor aldım sonra vergi muafiyeti için rapor aldım kamudayım şimdi sevkimi bekliyorum gelen sevk ile hastaneye gidecem ve doktorlarım malülen emekli edecekler

anlıyorum kardeş sen ilk işe girmişsin sigortan yapılmış sonradan vergi indirimine başvurmuşsun aynı yıl içinde
sigorta girişin yapıldıktan sonra %60 almışsın sen malulen emekli olursun
Son Düzenleme: 8 ay 1 gün önce yazan paranoya.

Daha
8 ay 23 saat önce - 8 ay 23 saat önce #14576 yazan paranoya

küçük yazan: ÖRNEK :::))) BAK İlk sigortalı olduğunda maluliyeti gerektirecek (%60 ve üzeri) oranda işgücü kaybı yokken, bugün maluliyet cetveli'ne göre malul durumda ise kardeşiniz, 10 yıllık sügortalılık süresi de varsa (Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık varsa 10 yl şartı aranmaz), malulen emeklilik için doğrudan sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz.

tamam işte benim işe girişimde malul derecedeydim ben ilk sigorta oldugum tarih 2014 işe başladım
işe girmeden önce %80 raporum mevcut 2010 yılında almıştım yani ben malulen olamam kanuna göre engelli hakkıyla 15 yıl sigortalılık süresi 3960 pirimle emekliligi hak ediyorum kanun öyle diyor
sen diyorsun melulen olursun diyorsun :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Son Düzenleme: 8 ay 23 saat önce yazan paranoya.

Daha
8 ay 18 saat önce #14578 yazan küçük

paranoya yazan:

küçük yazan: ÖRNEK :::))) BAK İlk sigortalı olduğunda maluliyeti gerektirecek (%60 ve üzeri) oranda işgücü kaybı yokken, bugün maluliyet cetveli'ne göre malul durumda ise kardeşiniz, 10 yıllık sügortalılık süresi de varsa (Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık varsa 10 yl şartı aranmaz), malulen emeklilik için doğrudan sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz.

tamam işte benim işe girişimde malul derecedeydim ben ilk sigorta oldugum tarih 2014 işe başladım
işe girmeden önce %80 raporum mevcut 2010 yılında almıştım yani ben malulen olamam kanuna göre engelli hakkıyla 15 yıl sigortalılık süresi 3960 pirimle emekliligi hak ediyorum kanun öyle diyor
sen diyorsun melulen olursun diyorsun :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Daha
8 ay 18 saat önce #14579 yazan küçük
:) :) :) :) :) :) :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

Sayfa oluşturma zamanı: 0.131 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.