logo yeni

Engelli Memur Emekli olunca ikramiye ve maaşı

Daha
1 yıl 9 ay önce #12110 yazan xforce
xforce konu cevapladı: Engelli Memur Emekli olunca ikramiye ve maaşı
Sayın Papatya hanım;
Emekli olmak için başvurduğum kamu kurumu beni tekrar Sağlık kuruluşuna yönlendirirse ve son sağlık kurulu raporu diğerinden farklı olursa (%40'a ulaşmazsa) önceki raporun durumu ve kazandığım haklar hususu ne olacak. Ayrıca 1/1 nden değilde 1/4 ünü bekleyerek emekli olmam maaş ve ikramiyemi değiştirir mi?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 9 ay önce #12114 yazan papatya
papatya konu cevapladı: Engelli Memur Emekli olunca ikramiye ve maaşı

xforce yazan: Sayın Papatya hanım;
Emekli olmak için başvurduğum kamu kurumu beni tekrar Sağlık kuruluşuna yönlendirirse ve son sağlık kurulu raporu diğerinden farklı olursa (%40'a ulaşmazsa) önceki raporun durumu ve kazandığım haklar hususu ne olacak. Ayrıca 1/1 nden değilde 1/4 ünü bekleyerek emekli olmam maaş ve ikramiyemi değiştirir mi?

Sayın XFORCE,

Vergi indirimi için alınan raporla emeklilik için alınan rapor arasında fark olursa, emeklilik işleminiz yeni rapora göre yapılır. Eski raporun o aşamada emeklilik bakımında size bir hak sağlamayacağını düşünüyorum.

Aynı hizmet yılında (17) 1/1 ile 1/4 arasında emekli maaş farkı ayda 11 TL, ikramiye farkı ise 270 TL olacaktır. Himet yılı artarsa bu fark artar.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: xforce

Daha
1 yıl 8 ay önce #12116 yazan xforce
Sayın Papatya;
Yardımcı olmanızı beklediğim bir husus daha yazmam gerekti.
Benim 1991 yılında 18 yaşımda iken SSK başlangıcım var. memuriyet başlangıcım 23.03.1998 olmasına rağmen SSK başlangıcım 1991.
Ancak e - devlette sigorta süresi 5 gün olarak görünüyor. Benim bildiğim 1 aylık bir sigorta yapıldığı. 1991 yılı ile 1998 yılı memuriyet arası sigorta yok.
Size sorum; Sigorta başlangıcım 1991 yılı olur mu?
1991 yılı başlangıç olursa emekliliğimde bir faydası olur mu?
1991 ile 1998 arasını ödemem gerekir mi?
Teşekkür ederim.

Daha
1 yıl 8 ay önce #12117 yazan papatya

xforce yazan: Sayın Papatya;
Yardımcı olmanızı beklediğim bir husus daha yazmam gerekti.
Benim 1991 yılında 18 yaşımda iken SSK başlangıcım var. memuriyet başlangıcım 23.03.1998 olmasına rağmen SSK başlangıcım 1991.
Ancak e - devlette sigorta süresi 5 gün olarak görünüyor. Benim bildiğim 1 aylık bir sigorta yapıldığı. 1991 yılı ile 1998 yılı memuriyet arası sigorta yok.
Size sorum; Sigorta başlangıcım 1991 yılı olur mu?
1991 yılı başlangıç olursa emekliliğimde bir faydası olur mu?
1991 ile 1998 arasını ödemem gerekir mi?
Teşekkür ederim.

Sayın XFORCE,
Engelli olarak emekli olabilmeniz için hizmet süresi bakımından bir eksiğiniz bulunmuyor.
Sigortalı geçen süreleriniz varsa bunlar da emekilik sırasında SGK tarafından değerlendirilecekltir. Engelli olarak emekli olmanız için herhangibir borçlanmaya gidilmesine gerek olmadığını düşünmekteyim.

Daha
1 yıl 8 ay önce #12120 yazan xforce
Teşekkür ederim.

Daha
1 yıl 8 ay önce #12227 yazan xforce
Sayın Papatya;
Engelli emeklilikle ilgili daha önce sorular sormuştum. teşekkür ediyorum cevaplarınız için.
Engelli erken emeklilik için başvuru yapmayı düşünüyorum. Kafama takılan engelli erken emeklilik için dilekçemi 2015 kasım ya da aralık ayında verirsem, emeklilik zamanı başvuru tarihine göre mi, yoksa emekli olunabilir kararının geldiği tarih dikkate alınarak mı hesaplanmaktadır.

Daha
1 yıl 8 ay önce #12228 yazan papatya

xforce yazan: Sayın Papatya;
Engelli emeklilikle ilgili daha önce sorular sormuştum. teşekkür ediyorum cevaplarınız için.
Engelli erken emeklilik için başvuru yapmayı düşünüyorum. Kafama takılan engelli erken emeklilik için dilekçemi 2015 kasım ya da aralık ayında verirsem, emeklilik zamanı başvuru tarihine göre mi, yoksa emekli olunabilir kararının geldiği tarih dikkate alınarak mı hesaplanmaktadır.

Sayın XFORCE,
Emeklilik onay tarihinize göre ilişiğiniz kesileceğinden, özlük haklarınız bakımından da bu tarih esas alınacaktır. Başvuru dilekçesini verdiğiniz tarihin bu konuda önemi olmayacaktır.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: xforce

Daha
1 yıl 7 ay önce #12442 yazan gülizar
gülizar konu cevapladı: Engelli Memur Emekli olunca ikramiye ve maaşı
sayın hocam ilk öne iyi akşamlar diyerek işlerinizde başarılar diler bizleri aynıtlattığınız için teşekkür ederim hocam benim sorum 27.04.1995 tarihinde kulaktan %40 i ulaştırma denizcilik ve haberleşme bakanlığında özürlü olarak göreve başladım şu anda çalışmaktayım yaşım 48 ne zaman emekli olurum kadro derecem 5/4 şu anda emekli olsam ne kadar ikramiye ve maaşım ne kadar olur şimdi den teşekkür ederim

Daha
1 yıl 7 ay önce #12443 yazan papatya

gülizar yazan: sayın hocam ilk öne iyi akşamlar diyerek işlerinizde başarılar diler bizleri aynıtlattığınız için teşekkür ederim hocam benim sorum 27.04.1995 tarihinde kulaktan %40 i ulaştırma denizcilik ve haberleşme bakanlığında özürlü olarak göreve başladım şu anda çalışmaktayım yaşım 48 ne zaman emekli olurum kadro derecem 5/4 şu anda emekli olsam ne kadar ikramiye ve maaşım ne kadar olur şimdi den teşekkür ederim

Sayın GÜLİZAR,
1 Ekim 2008 tarihinden önce işe giren ve çalışmaya başlamadan önce en az %40 oranında engeli olanlar, 5400 gün (15 yıl), prim ödenmiş olunması şartıyla, yaş şartı aranmadan yaşlılık aylığı almaya hak kazanabilmektedirler.
Buna göre, 1995 yılında göreve başlamış olmanız nedeniyle, yaşınızın kaç olduğuna bakılmaksızın, istediğiniz bir tarihte emekli olmanız mümkün.
İlköğretim mezunu olduğunuzu ve YHS kapsamında görev yaptığınızdan (5/4 olmanızdan hareketle bu varsayımda bulunulmuştur) hareketle, 20 tam hizmet yılında emekli olduğunuzu düşündüğümüzde, 2016 yılı ilk altı ayı için belirlenmiş katsayılara göre (enflasyon farkı hesaba katılmadan) emekli aylığınız 1.605 TL ve emekli ikramiyeniz 39.091 TL olacaktır.

• Bülent89
  • Bülent89 Kullanıcısının Avatarı
  • Ziyaretçi
1 yıl 7 ay önce #12445 yazan Bülent89
Bülent89 konu cevapladı: Engelli Memur Emekli olunca ikramiye ve maaşı
sayın papatya hanım
memuriyete işe başlama tarihi: 17.08.1994 özürlü oranı yüzde 59 13.02.1972 doğum derece kademe 1/4 üniversite mezunu 2016 yılı ocak ayında emekli olursa ne kadar maaş ve ikramiye alır

Sayfa oluşturma zamanı: 0.142 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.