logo yeni

Engelli Memur Emekli olunca ikramiye ve maaşı

Daha
3 yıl 8 ay önce #1176 yazan erena1972
erena1972 konu oluşturdu: Engelli Memur Emekli olunca ikramiye ve maaşı
Engelli Memur Emekli olunca ikramiye ve maaşınasıl hesaplanır 18 yılda veya 20 yılda emekli olsam ne kadar ikramiye alırım ve maaşım ne olur ben engelliyim bu duruma isteyerek gelmedim erken emekli olmak istiyorum emekli maaşın ve ikramiyen düşük olur diyorlar Devletimizden bize destek olmaları için 25 yılda emekli oluyormuş gibi emekli maaşı ve ikramiyenin verilmesini istiyorum sadece engellilerden değil herkesten destek bekliyorum.teşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 8 ay önce - 3 yıl 8 ay önce #1178 yazan kemal cebi
kemal cebi konu cevapladı: Engelli Memur Emekli olunca ikramiye ve maaşı
Bence maaşın ve ikramiyen düşecektir. Emeklilikte çalışılan yıl sayısı hem maaşı hemde ikramiyeyi etkiliyor diye biliyorum.
Son Düzenleme: 3 yıl 8 ay önce yazan kemal cebi.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: erena1972

Daha
3 yıl 8 ay önce #1213 yazan papatya
papatya konu cevapladı: Engelli Memur Emekli olunca ikramiye ve maaşı
Sayın ERENA,

Emekli aylığı ve ikramiyesi miktarları; kadro unvanı, ek gösterge, makam (temsil/görev) tazminatı, hizmet yılı, emekli keseneğine esas ayık derece ve kademesi gibi unsurlara bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

Öte yandan, 2013 yılı ikinci 6 aylık döneminde bağlanacak en düşük memur emekli aylığı 1.162,83 TL'den düşük olamayacaktır.

Buna göre, erken emekli olmanız durumunda emekli ikramiyeniz, daha fazla hizmeti olana göre düşük olacak, ancak emekli aylığınız yukarıda belirttiğimiz durumlara göre aynı kalabileceği gibi bazı değişiklikler de gösterebilecektir.

(Bilgilerinizi iletmeniz halinde, alacağınız emekli aylığı ve emekli ikramiyesi miktarı konusunda gerekli açıklamalar yapılabilecektir.)

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yeko34

Daha
3 yıl 8 ay önce #1227 yazan erena1972
erena1972 konu cevapladı: Engelli Memur Emekli olunca ikramiye ve maaşı
merhaba
4/1 Hizmetli 29.12.1995 Memuriyete giriş 1 yıl 2 ay sigorta Evli eşi çalışmıyor 3 çocuklu 2014 veya 2015 ocakta emeklilik düşünüyorum ilginize teşekkür ederim

Daha
3 yıl 8 ay önce #1231 yazan keremcem
keremcem konu cevapladı: Engelli Memur Emekli olunca ikramiye ve maaşı

papatya yazan: Sayın ERENA,

Emekli aylığı ve ikramiyesi miktarları; kadro unvanı, ek gösterge, makam (temsil/görev) tazminatı, hizmet yılı, emekli keseneğine esas ayık derece ve kademesi gibi unsurlara bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

Öte yandan, 2013 yılı ikinci 6 aylık döneminde bağlanacak en düşük memur emekli aylığı 1.162,83 TL'den düşük olamayacaktır.

Buna göre, erken emekli olmanız durumunda emekli ikramiyeniz, daha fazla hizmeti olana göre düşük olacak, ancak emekli aylığınız yukarıda belirttiğimiz durumlara göre aynı kalabileceği gibi bazı değişiklikler de gösterebilecektir.

(Bilgilerinizi iletmeniz halinde, alacağınız emekli aylığı ve emekli ikramiyesi miktarı konusunda gerekli açıklamalar yapılabilecektir.)

Yani ikramiye düşecek ama maaş 1162 liranın altında olamayacak yanlışmı anladım papatya hanım.

Daha
3 yıl 8 ay önce #1234 yazan papatya
Emekli ikramiyesinde alt sınır bulunmuyor. 30 yıl hizmet süresi için ikramiye ödenebiliyor. Hizmet yılı az olursa ikramiye miktarı da düşmektedir. Ancak 30 yıldan sonra ne kadar çalışılmış olursa olsun alınacak ikramiye değişmeyecektir.

Emekli aylığı bakımından durum farklıdır. 1162,83 TL'nin altında hesaplanan tüm emekli aylıkları bu düzeye yükseltilmektedir. Hizmet yılı düşük olanların emekli aylığı da düşük olacak ancak, belirtilen miktarın altında olmayacaktır. Bu nedenle, ilgilinin kadro unvanı ve derecesi gibi hususlara göre değerlendirme yapılması, ilgilinin hizmet yılının etkilerini görmek bakımından daha sağlıklı sonuç verecektir.

Örneğin, ilgilinin YHS sınıfında bir kadroda bulunuyor olması durumunda, erken emekli olması ile 25 yıl hizmetle emekli olması arasında emekli aylığı bakımından herhangi bir fark söz konusu olmayacaktır.

Daha
3 yıl 8 ay önce - 3 yıl 8 ay önce #1236 yazan papatya

erena1972 yazan: merhaba
4/1 Hizmetli 29.12.1995 Memuriyete giriş 1 yıl 2 ay sigorta Evli eşi çalışmıyor 3 çocuklu 2014 veya 2015 ocakta emeklilik düşünüyorum ilginize teşekkür ederim

Sayın ERENA,

2014 yılı içerisinde emekli olmanız durumunda(19 kıdem yılı), 2014 yılı rakamlarına göre en düşük emekli aylığı olan 1.308,43 TL emekli aylığı alabileceksiniz. 2014 yılında 25 yıl hizmet üzerinden emekli olan emsalinizin alacağı emekli aylığı miktarı da aynı olacaktır.

Emekli ikramiyeniz ise, 2014 yılı ilk ayları itibariyle, sigortalı hizmetleriniz de dahil edilerek hesaplandığında, (hizmet ayı süreleri farklarından kaynaklı miktar farklı çıkabilir) yaklaşık 32.200 TL olacaktır. 2014 yılında 25 hizmet yılı üzerinden emekli olacak bir emsaliniz ise 41.200 TL ikramiye alabilecektir.

Son Düzenleme: 3 yıl 8 ay önce yazan papatya.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: erena1972, yeko34

Daha
3 yıl 8 ay önce #1293 yazan erena1972
erena1972 konu cevapladı: Engelli Memur Emekli olunca ikramiye ve maaşı
çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz

Daha
3 yıl 8 ay önce #1308 yazan Edirneden
Edirneden konu cevapladı: Engelli Memur Emekli olunca ikramiye ve maaşı
engelli arkadaşlarımız için her durumda pozitif ayrımcılığın uygulanmasından yanayım..

emekli maaş ve ikramiyeleri hesaplanırken;

içinde bulundukları durum göz önüne alınmalı..

devlet yetkilileri bunları es geçmemeli..

gerçi engelli vatandaşlarımız için özel kaldırımlar yapmaktan aciz bir sistem için bunları istemek lüks!!..

Daha
3 yıl 8 ay önce #1313 yazan Fatihsolmaz
Fatihsolmaz konu cevapladı: Engelli Memur Emekli olunca ikramiye ve maaşı
Nadiren bazı belediyelerin yaptığı sarı renkli bantlara bile araba parkediyorlar.

Sözlü mülakatlara hayır! Tepkini koy, haksızlığa maruz kalma.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.503 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.