logo yeni

calisanlar2 copy

Güvenlik soruşturması

Çok
1 yıl 1 ay önce #17903 Yazan: İstatistik
Güvenlik soruşturması, İstatistik tarafından oluşturuldu
Merhaba, 2013 yılında er olarak askerliğimi yaparken aileme küfür edilmesi sonucu yemekhane kapısı camına vurmam neticesinde " Askeri eşyayı kasten tahrip etmek" kararından dolayı HAGB kararı 2,5 ay olarak verildi. Polislige başvuru yaptim, parkur ve sozlu mulakatimda guzeldi.
Alım şartlarında Hagb kararı verilse bile Devletin güvenliğine karşı suçlar polis olamaz diyor. Anayasada şöyle bir madde yer alıyor

Devletin silahlı kuvvetlerine ait olan veya hizmetine verilmiş bulunan kara, deniz ve hava ulaşım araçlarını, yolları, müesseseleri, depoları ve diğer askerî tesisleri, bunlar henüz tamamlanmamış bulunsalar bile, kısmen veya tamamen tahrip eden veya geçici bir süre için olsa bile kullanılmayacak hale getiren kişi, devletin güvenliğine karşı suç işlemiş sayılır ve bu suçtan dolayı altı yıldan oniki yıla kadar hapis cezası verilir.

Bu bir problem teşkil eder mi. Hagb süresi bitti ve sicilden sildirmek için başvuru yaptım mahkemeye. Cevaplarsanız çok memnun olurum

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 1 ay önce #17905 Yazan: semazen
semazen tarafından Güvenlik soruşturması konusunda yanıtlandı
Muhtemelen sorun olacaktır gibi görünüyor, çünkü hükmün açıklanması geri bırakılsa bile TCK 307 e göre bir fiil işlemişsiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.136 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.