logo yeni

calisanlar2 copy

İdari polis mi GİH mi olurum

Çok
2 ay 3 hafta önce #17757 Yazan: zingaro55
İdari polis mi GİH mi olurum, zingaro55 tarafından oluşturuldu
Selamun aleyküm arkadaşlar, Bilindiği üzere 2018 yılında Emniyet Hizmetleri Sağlık Şartları Yönetmeliği yeniden düzenlendi, ancak bazı noktalar yoruma açık, benim durumum özetle şu: 2013 yılında iç kulağımda bulunan tümör nedeniyle ameliyat oldum ve kulağımın birinde işitme yetisini tamamen kaybettim, eski yönetmeliğe göre C, yeni yönetmeliğe göre ise D dilimine giren heyet raporu aldım, D dilimine giren raporum Sağlık daire başkanlığına yeni gönderildi, ancak sonucun eskisiyle aynı olacağını sanıyorum. C dilimini aldığımda sonuç olarak Emniyet Hizmetleri sınıfında çalışmasında sakınca yoktur şeklinde karar verildi. İşitme kaybının yüksek olması işimin aksamasına sebep oluyor ancak, yeni yönetmelikte "Görevleri sırasında veya görevlerinden dolayı uğradıkları kaza veya saldırı sebebiyle ya da görevin sebep ve tesiri ile yaralanan veya sakat kalanlar" şeklinde yoruma kapalı bir ibare var. Sonuçta bir uzvumu kaybettim ve bu çalışırken oldu, görev nedeniyle olmasa da görevim sırasında oldu. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim, önerisi olan var mı

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 3 hafta önce #17758 Yazan: metinc
metinc tarafından İdari polis mi GİH mi olurum konusunda yanıtlandı
Aldığınız rapora göre sağlık diliminiz değişmiş. Amir değilseniz emniyet hizmetleri sınıfında devam edeceğinizi sanmıyorum. Yönetmeliğin ilgili maddesi şöyle:

(1) Emniyet Hizmetleri Sınıfında çalışan polis amirleri dışındaki personelden;

a) Sağlık kurulu raporuna göre, A-B-C dilimi sağlık şartlarını taşıdıkları tespit edilenler, aynı hizmet sınıfında çalışmaya devam ederler.

b) D dilimi sağlık şartlarını taşıdıkları tespit edilenler Emniyet Hizmetleri Sınıfında çalışamazlar. Bu durumda olanların sağlık kurulu raporları ve sağlık dosyaları, sağlık komisyonunun görüşü ile birlikte, maluliyet veya hizmet sınıfı değişikliği yönünden gerekli işlemler yapılmak üzere Sosyal Güvenlik Kurumuna gönderilir.

Çok
2 ay 3 hafta önce #17759 Yazan: zingaro55
zingaro55 tarafından İdari polis mi GİH mi olurum konusunda yanıtlandı
ilginiz için teşekkür ederim, Ben polis memuruyum, dediğiniz gibi yönetmelikte D dilimine giren Emniyet hizmetlerinde çalışamaz evet ancak yazımda da belirttiğim gibi "Görevleri sırasında veya görevlerinden dolayı uğradıkları kaza veya saldırı sebebiyle ya da görevin sebep ve tesiri ile yaralanan veya sakat kalanlar" şeklinde kapsamı daraltıyor. Raporum Sağlık Daire Başkanlığına gönderildi, bakalım sonuç ne çıkacak

Sayfa oluşturma süresi: 0.133 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.