logo yeni

Emniyet personeliyim olayda yaralandım vazife malülü ve idari polis olabilirmiyi

Çok
1 ay 3 gün önce #17363 Yazan: Szgn69
S.a arkadaşlar bundan yaklaşık bir yıl önce görevdeyken anons üzerine bir olaya gittik olayda bize karşı mukavemet oldu ve ben bu mukavemet sonucunda sağ el işaret(tetik) parmağımdan yaralandım ve parmağım şişti bunun üzerine adli rapor alarak şahıstan davacı ve şikayetçi oldum. Daha sonra 1 yıllık süreç içerisinde Parmağımın şişliği bir türlü inmedi birkaç sefer film çektirdim herhangi bir şey olmadığını söylediler en son parmağımı katlayamaz hale geldim bunun üzerine tekrardan doktora gittim yapılan tetkikler sonucunda parmağımda ganglion kisti yani iyi huylu tümör olduğunu Doktor söyledi bunun üzerine ameliyat oldum kist temizlendi ancak tüm tedavilere rağmen Parmağımdaki hareket kısıtlılığı geçmedi şu anda silah kullanamıyorum bu durumundan dolayı Vazife malülü ve idari polis olabilir miyim.
Not: parmağımda oluşan ganglion kisti ile alakalı kimi doktorlar darbeye bağlı oluşabileceğini kimi Doktorlar ise bu hastalığın kendiliğinden ortaya çıkabileceğini ya da kesin bir nedeninin olmadığını söylediler
Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 ay 3 gün önce #17366 Yazan: metinc
İlgili yönetmelikteki düzenleme:

Vazife malullüğü, vazife malulü olarak çalışmaya devam etme ve idari polislik

MADDE 17 – (1) Emniyet Teşkilatında bütün hizmet sınıflarında görev yapan personelden;

a) Görevleri sırasında veya görevlerinden dolayı uğradıkları kaza veya saldırı sebebiyle ya da görevin sebep ve tesiri ile yaralanan veya sakat kalanlar ile Emniyet Teşkilatında bütün hizmet sınıflarında görev yapmakta iken fiili askerlik görevini ifa etmek üzere aylıksız izne ayrılanlardan, askerlik hizmetini ifa ederken görevin sebep ve tesiri ile yaralanan veya sakat kalan personelin tedavileri 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 105 inci maddesi hükümlerine göre sağlanır.

b) Bu kapsamdaki personelin vazife malullüğü talebi olması durumunda; bu Yönetmelik hükümlerine uygun olacak şekilde alınmış olan son durum ve dilim belirtir sağlık kurulu raporları ile birlikte tüm sağlık dosyaları sağlık komisyonunca incelenir. Bütün hizmet sınıfları için C, D ve E dilimi sağlık şartlarını taşıyanların sağlık dosyaları, değerlendirilmek ve karara bağlanmak üzere Personel Dairesi Başkanlığı aracılığı ile Sosyal Güvenlik Kurumuna gönderilir.

(2) Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından vazife malullüğüne karar verilenlerden, vazife malulü olarak çalışmaya devam edenler birimlerinin faal görevleri dışında kalan diğer görevlerde sivil olarak çalıştırılır.

(3) Sosyal Güvenlik Kurumunca vazife malullüğü ile birlikte vazife malulü olarak çalışmaya devam edebileceğine karar verilenlerin talepleri halinde; Emniyet Hizmetleri Sınıfı personel idari polisliğe veya durumlarına uygun kadrolara, Emniyet Hizmetleri Sınıfı harici diğer hizmet sınıflarındaki personel ise durumlarına uygun kadrolara Genel Müdür onayı ile aktarılırlar. Psikiyatrik hastalıklar açısından D dilim sağlık şartlarını, tüm branşlar için E dilimi sağlık şartlarını taşıyan Emniyet Hizmetleri Sınıfı personel idari polisliğe aktarılamaz.

Çok
1 ay 2 gün önce #17367 Yazan: Szgn69
Metin bey yönetmelik gayet açık fakat benim tereddütüm parmağımda oluşan ganglion kisti nin tıpta kesin bi sebebi yok kendiliğinden de oluşabilir darbeye bağlı da oluşabilir veya birçok sebebi de olabilir deniyor. Sgk ya da emniyet bana tamam kardeşim sen bi olayda yaralanmışssın ama bu oluşan kistin bu olayla bi ilişkisi yok diyip reddeder mi. Eğer red ederse sonuçta tetik parmak olduğu için gih memuru mu yapar.

Çok
1 ay 2 gün önce #17368 Yazan: metinc
Yönetmelik ekinde sayılan hastalıklar arasında sizinki net bir şekilde yer almıyor. O yüzden Tıbbi uzmanlık gerektiren bir konu olduğu için net bir şey söyleyemiyorum . Tamamen sgk ilgili doktorların nasıl yorumlayacağı ile alakalı olduğunu düşünüyorum.
Yönetmelik ekine buradan bakabilirsiniz.

Sayfa oluşturma süresi: 0.777 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.