logo yeni

calisanlar2 copy

yüksek sağlık kurulu

Çok
7 yıl 4 ay önce #1561 Yazan: gih
yüksek sağlık kurulu, gih tarafından oluşturuldu
slm arkadaşlar ben polis memuruyum solunum sistemlerinden d dilimi raporum var bu raporlar sağlık daire başkanlığına gitti oradan personel daire başkanlığına personel daire başkanlığıda sgk kamu emeklilik daire başkanlığına göndermiş onlarda yüksek sağlık kuruluna göndermişler bu yüksek sağlık kurulu ne iş yapar ne gibi bir sonuç verir ve süresi ne kadardır yani benim hakkımda nasıl bir sonuç çıkar cevaplarınız için şimdiden tşkler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 4 ay önce #1574 Yazan: papatya
papatya tarafından yüksek sağlık kurulu konusunda yanıtlandı
Devlet memurlarının, sağlık durumları sebebiyle SGK tarafından kabul gören resmi sağlık kurumlarının sağlık kurullarından alacakları çalışma gücü engel durumunu gösterir sağlık raporları, SGK bünyesindeki sağlık kurulu tarafından değerlendirilmektedir.
Bu değerlendirmede, hastaneden alınmış olan raporda belirtilen engel oranının altında engel oranı da tespit edilebilir. %60 ve daha yukarı oranda çalışma gücü engeli olduğuna karar verilmesi durumunda, memur hakkında malülen emeklilik işlemi de yapılabilmektedir.
Sağlık kurulunun iş yoğunluğu, ilgili kişi ve rapora ilişkin araştırma ve inceleme gibi değişken unsurlara göre, vereceği kararın süresi de değişiklik gösterebilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gih

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 4 ay önce #1577 Yazan: Kül Tigin
Kül Tigin tarafından yüksek sağlık kurulu konusunda yanıtlandı
Öncelikle geçmiş olsun.
Yüksek sağlık kurulu branşları farklı uzmanlardan oluşan bir kuruldur.
- Millî Savunma Bakanlığı,
- Sağlık Bakanlığı,
- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı,
- Yüksek Öğretim Kurulu,
- En fazla üyeye sahip işveren,işçi ve kamu çalışanlarını temsil eden konfederasyonlar,
- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği,
- Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu,
- Türk Tabipleri Birliği,
- Türkiye Ziraat Odaları Birliği,
- SGK tarafından görevlendirilecek birer uzman hekimden oluşur

Görevleri :

- Kurul, sigortalılar hakkında vazife malûllük derecesi, iş kazası ve meslek hastalığı sonucu sürekli iş göremezlik derecesi tespiti ile çalışma gücünün malûliyeti gerektirecek derecede kaybına ilişkin Kurumca verilen kararlardan itiraza konu olanları inceleyerek karara bağlar.
- Kurul, sigortalı veya hak sahiplerinin talebi üzerine görevlendirdiği uzman bir hekimi dinlemek zorundadır.
- Kurul, bu Kanunda yazılı görevlerle sınırlı olmak kaydıyla, mahkemelerden intikal eden ve bilirkişi sıfatıyla rapor düzenlenmesi talep edilen dava dosyaları hakkında, gerekli incelemeleri yaparak görüş bildirir. Mahkemeler, bahse konu dosyalar için belirlediği bilirkişi ücretini kurul üyelerine iletilmek üzere Kuruma gönderir.

Kurulun yapısı ve görevleri bunlardır ancak ne şekilde bir karar çıkacağı konusu uzmanlıkla ilgili bir husustur.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gih, Ercan36

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 4 ay önce #1616 Yazan: narmenx
narmenx tarafından yüksek sağlık kurulu konusunda yanıtlandı

gih Yazan:: slm arkadaşlar ben polis memuruyum solunum sistemlerinden d dilimi raporum var bu raporlar sağlık daire başkanlığına gitti oradan personel daire başkanlığına personel daire başkanlığıda sgk kamu emeklilik daire başkanlığına göndermiş onlarda yüksek sağlık kuruluna göndermişler bu yüksek sağlık kurulu ne iş yapar ne gibi bir sonuç verir ve süresi ne kadardır yani benim hakkımda nasıl bir sonuç çıkar cevaplarınız için şimdiden tşkler


Ben bu süreci bire bir yaşayanlardanım. Emekli Sandığı size doktor beyanınızın olup olmadığı ile ilgili bir yazı gönderecektir. Siz beyanınızda doktor bulundurmayacağınızı belirtin(uygulamada rutin hale geldi,sorun olmaz) Bunun üzerine Emekli Sandığı Sağlık Kurulu sizin Sağlık Kurulu raporlarınızı ve eklerini inceleyecektir.Bu ekleri incelerken daha önce almış olduğunuz tüm istirahat raporları da incelenecektir çünkü bu onlar için çok önemli bir kıstastır.Daha önceki istirahat raporlarınız Sağlık Kurulu raporunda belirtilen teşhis ile paralel bir durum seyrederse,muhtemel olarak size ADİ MALÜLLÜK kararı çıkacaktır.Bunun üzerine kurumunuz durumunuza uygun bir kadroya geçişinizi yapmak üzere size öneride bulunacaktır.Ancak kurumlar son zamanlarda öneride bulunurken bir takım haklarınızı gasp etme yoluna gidebilmektedir.Bu hususa çok dikkat edin,çünkü bu işin sonunda mutlaka yargı ayağı meydana gelebilmektedir.Sonuçlar ile ilgili paylaşımlarınızı buradan devam ederseniz daha da faydalı olabiliriz.

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gih

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 4 ay önce #1620 Yazan: gih
gih tarafından yüksek sağlık kurulu konusunda yanıtlandı
yorumlarınız için çok tşkler arkadaşlar gih olma ihtimalim varmı sizce ben gih olmak istiyorum çünkü her gece oksijen cihazıyla uyumam gerekli bunun içinde en uygunu bana gih memurluğu

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 4 ay önce #1621 Yazan: narmenx
narmenx tarafından yüksek sağlık kurulu konusunda yanıtlandı

gih Yazan:: yorumlarınız için çok tşkler arkadaşlar gih olma ihtimalim varmı sizce ben gih olmak istiyorum çünkü her gece oksijen cihazıyla uyumam gerekli bunun içinde en uygunu bana gih memurluğu


Siz zaten GİH olmak istiyorsanız kurumunuzun size getireceği muhtemel öneri de GİH olacaktır.Bu durumda sizden dilekçe istenir ve GİH sınıfına geçişiniz olur.

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.179 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.