logo yeni

calisanlar2 copy

Emeklilik

Çok
4 yıl 11 ay önce #12876 Yazan: Hosurouglu031
Emeklilik, Hosurouglu031 tarafından oluşturuldu
Arkadaşlar 18 şubat 2016 tarihinde emekli olacağımdan dolayı yeni çıkacak olan torba kanunundaki ek gösterge ve emniyet hizmetleri tazminatı beni kapsar mı ??? Muhtemelen bu hafta sonu cumhur başkanı imzalayacak . Bilgi verirseniz memnun olurum . Teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 11 ay önce #12877 Yazan: Kül Tigin
Kül Tigin tarafından Emeklilik konusunda yanıtlandı
Sayın Hosuroğlu, emniyet hizmetleri tazminatının emekliliğinize etkisi olmayacaktır. Ek gösterge artışından ise yararlanırsınız.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Hosurouglu031

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 11 ay önce #12879 Yazan: Hosurouglu031
Hosurouglu031 tarafından Emeklilik konusunda yanıtlandı
verdiğiniz cevap için teşekkür ederim ancak ben isteğe bağlı olarak emekli olacağım 03/02/2016 tarihinde emekli olmak için başvuruda bulunacağım takriben 20 gün içerisinde cevabı gelir emeklilik olur cevabı geldikten sonra kaç gün içerisinde ilişki kesmem gerekir ? torba kanununda belirtilen ek gösterge ile ilgili madde onaylandı mı acaba ? bu kanunun emeklilikten hemen sonra yasalaşması bize faydası olur mu ? veya emeklilik tarihini 15 mart a mı bırakayım ? bu konuda ne dersiniz ? emekliliği uzatmak istemiyorum ama ek göstergeyide göz önünde bulundurmak istiyorum . ne yapmamı önerirsiniz. bilgi verebilirseniz sevinirim ?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 11 ay önce #12882 Yazan: nazli
nazli tarafından Emeklilik konusunda yanıtlandı
Ek gösterge artışı emekli maaşı ve ikramiyesini etkiler, tazminat artışı ise etkilemez.
Ayrıca, isteğe bağlı emekli olacağınız için (zorunlu emeklilik hallerinde durum farklı), emekli ikramiyeniz; son maaş aldığınız aya ait emekli keseneğine matrahınız esas alınarak hesaplanır.
Buna göre, 18 Şubat tarihinde emekli olursanız, 15 Şubat maaşında hangi ek göstergeye göre ödeme yapılmışsa emekli ikramiyeniz de ona göre belirlenecektir.
Ek gösterge artışına ilişkin düzenleme mecliste kabul edildi. Bu düzenleme, ilgili Kanunun Cumhurbaşkanınınonayının ardından Resmi Gazetede "yayımlanmasını izleyen ayın onbeşinde" yürürlüğe girecek. Buna göre, Şubat ayı içinde söz konusu kanun yayımlanırsa 15 Martta yürürlüğe girmiş olacak.
Bu ndenle, emekliliğinizi 15 mart sonrasına bırakmanız daha uygun olacaktır diye düşünüyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.140 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.