logo yeni

calisanlar2 copy

toplumsal olayda görev esnasında ağır yaralanmam

Çok
6 yıl 6 ay önce #1063 Yazan: moğol
hocam kurumuma başvurdum ama ortada gözaltına alınan kimse yok . nakdi tazminat almaya calışıyorum . asağida anlattım ,dosyam hakkında takipsizlik kararı verildi . ben o kadar ağir yaralanmama rağmen dosyam adliye tarafndan kapatılmaya çalışılıyor.,ya benim olaym nasıl takibi şikayete bağlı suç kapsamına girer , kamu davası olması gerekmez mi

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 6 ay önce - 6 yıl 6 ay önce #1110 Yazan: turanaga
Üzücü bir durum. Kamu görevini yaparken sorunlar yaşayacaksınız ve bununla kimse ilgilenmeyecek. Daha önce yazdıklarıma ilave olarak şunları söyleyebilirim.

Konuyu anlattığınız haliyle kamu davası niteliği taşımaktadır. Toplumsal olayda yaralanan polisin birilerini şikayet etmesini beklemek demek, polisin o sırada görevli olmadığı ya da yaralanmasının toplumsal olaydan değil şahsi bir sorundan kaynaklandığı kabul etmek demektir.

Mahkemenin tam olarak hangi gerekçeyle takibi şikayete bağlı suç olarak değerlendirdikleri tam olarak anlaşılamamakla birlikte, üst mahkemeden olumlu sonuç alırsınız diye düşünüyorum.
Son Düzenleme: 6 yıl 6 ay önce Düzenleyen:papatya

Çok
6 yıl 6 ay önce #1111 Yazan: mithat
Davayı İçişleri Bakanlığına karşı açmanız, gerekli rapor ve bilgi belge ve delilleri sunmanız durumunda, manevi tazminat almanız mümkün olabilir.

Çok
6 yıl 6 ay önce #1126 Yazan: moğol
arkadaşlar ben kendim savvci ile de görüştüm , bana sen şikayetc i olmadğın için tüm haklarını kaybettin dedi
benim olayımın nasıl takibi şikayete bağlı suç kapsamına girdiğini hala anlamış değilm . kovuşturmaya yer olmadğına dair karar da şunları belirtmişler,
ŞÜPHELİ MEÇHUL
SUÇ TAKSİRLE YARALAMA
SORUŞTURMA EVRAKI İNCELENDİ ,
şüphelinin üzerine atılı suçun takibinin şikayete bağlı olduğu .ancak müştekinin şikayetinden vazgeçtiği anlasıldğından , müşteki şikayetçi olmadığını belilrttğinden tebliğ yapılmasına ve dolayısı ile itiraz yeri gösterilmesine gerek duyulmadiğindan ,
şüpheli hakkında kovuşturmaya yer olmadğına cmk 172-173 maddesi gereğince karar verildi .
a

aynen bu ifadeler geciyor arkadaşlar . benim içişleri bakanlığına ne diyerekden dava açmam gerekiyor
davayı açarsam benim verdiğm itiraz dilekcesi sonuçlandıktan sonra mı açmam ğerekiyor ,

Çok
6 yıl 6 ay önce #1127 Yazan: moğol
ve arkadaşlar ek olarak belirtilen kanunda cmk 172 deKovuşturmaya yer olmadığına dair kararın etkin soruşturma yapılmadan verildiğinin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin kesinleşmiş kararıyla tespit edilmesi üzerine, kararın kesinleşmesinden itibaren üç ay içinde talep edilmesi hâlinde yeniden soruşturma açılır.ibaresi yer almakta,ben ilk etap da itiraz dilekcemin sonuçlanmasını bekleyeceğim. olumlu sonuclanırsa zaten sıkıntı kalmayacak ama diyelim ki olumsuz sonuclandı üst mahkeme tarafından , benim burada bu süreçten sonra yapmam gereken içişleri bakanlığına karşı dava açmak mı yoksa kanunda belirtği gibi ahime gidip tekrar soruşturma açılmasını talep etmek mi ,
ya benim amacım artık bana bu olayda olan oldu en azından tazminat hakkımı alarak yaralarımı hafifletmek istiyorum.

Çok
6 yıl 6 ay önce #1128 Yazan: moğol
ayriyeten adliyede polise karşı çok katı bir durum sergileniyor . hele o katipler falan cıldırmamak için kendimi zor tuttum . hiç ilgilenmediler . bir şey souryorsun sana cevap bile vermiyor it gibi sana havlıyor.

Sayfa oluşturma süresi: 0.174 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.