logo yeni

calisanlar2 copy

toplumsal olayda görev esnasında ağır yaralanmam

Çok
6 yıl 8 ay önce #1130 Yazan: mithat
Umarım lehinize sonuçlanır da çok uğraşmak zorunda kalmazsınız. Önce iç hukuk yollarını tüketmek gerekecek.

İçişleri Bakanlığından şimdiye kadar herhangi bir talepte bulunup bulunmadığınız, aldığınız cevaplar vs. gibi hususları da dikkate alarak, ayrıca tazminat almak için idareye de müracaat etmek gerekebilir. Öncelikle verilecek ilk kararı beklemek en doğrusu gibi. Olaya hangi açıdan bakıldığı da görülmüş olur

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 8 ay önce #1135 Yazan: moğol
YANİ BENİM SU ANDA İLK ETAP DA VERİLECEK OLAN KARARI BEKLEMEM GEREKECEK , ONDAN SONRA İÇİŞLeri bakanlığına dava acmam gerekecek
peki ben bir üst mahkeme olan ağır cezaya itiraz dilekcemi sundum . acaba bu ne zamana sonuclanır . son olarak da karar olumsuz sonuclanırsa benim dava açıp açmama bakilmaksızn nakdi tazminatımı alabilirmiyim ?

Çok
6 yıl 8 ay önce #1136 Yazan: moğol
kendi kurumuma yani emniyete gerekli müracatı zaten yaptım . yani bu gibi durumlarlda görevde yaralandığım için nakdi tazminat kanunu kapsamına girebileceği bana söylendi . onu beklemekteyim sun anda , benim anlayamadğım nokta bana tazminat verilmesi için mahkeme kararının olumlu olmasına gerek var mı , nakti tazminat kanunu kapsamında su ibare gecmekte , TERÖR VE TOPLUMSAL OLAYLAR İÇİN İDDANMEYE GEREK YOKTUR . MAHKEME KARARI SONRADAN DOSYAYA EKLENECEKTİR. arkadaş ben bu ibareden bir cok anlamı çıkarabilirim yani . ne demek istedğini peklanlamadım . benim elimde su an kati roporyok yani adli tıpa sevk etmediler. mahkeme kararı olumsuz çıkarsa da kati rapor alamayacam . tazminatı da zaten kati rapora göre verdikllerini hesaba katacak olursuk karmask bir olay tablosu karsımıza çıkıyor ,

mithat Yazan:: Umarım lehinize sonuçlanır da çok uğraşmak zorunda kalmazsınız. Önce iç hukuk yollarını tüketmek gerekecek.

İçişleri Bakanlığından şimdiye kadar herhangi bir talepte bulunup bulunmadığınız, aldığınız cevaplar vs. gibi hususları da dikkate alarak, ayrıca tazminat almak için idareye de müracaat etmek gerekebilir. Öncelikle verilecek ilk kararı beklemek en doğrusu gibi. Olaya hangi açıdan bakıldığı da görülmüş olur

Çok
6 yıl 8 ay önce #1137 Yazan: Kül Tigin
2330 sayılı Kanun kapsamında nakdi tazminat için aranan belgeler:

Tazminat tahakkukuna esas belgeler
Madde 17 – a) Yaralanmalarda;
1 – Olayın cereyan tarzını ve yaralanmaya konu teşkil eden durumu açıklayan ayrıntılı olay tutanağı,
2 – (Değişik: 22/2/2013 - 2013/4380 K.) Yaralanmanın derecesini, araz bırakıp bırakmadığını, yaralının kaç gün iş ve gücünden geri kaldığını belirten, kurumlarınca sevk edildikleri Devlet hastaneleri, askeri hastaneler, üniversite hastanelerince verilen kesin sağlık kurulu raporları veya Adli Tıp Kurumu tarafından verilen kesin adli tıp raporları,
3 – Görev emri (görev sözlü verilmiş ise yazı ile tevsik edilecek, yazılı ise emir sureti eklenecektir.)
b) Sakatlanmalarda, (a) fıkrasında belirtilen belgelere ek olarak; tam teşekküllü hastane sağlık kurulundan verilen ve ilgili sosyal güvenlik kurumunca sakatlık derecesi tesbit edilmiş kesin rapor,
c) Ölüm halinde, (a) fıkrasında belirtilen belgelere ek olarak; ölü muayene ve otopsi tutanağı,vukuatlı nüfus kayıt örneği,veraset ilamı,
d) Sonradan meydana gelen yaralanma, sakatlanma ve ölüm halinde (a), (b) ve (c) fıkralarında belirtilen belgelere ek olarak;
1 – Ölüm, yaralanma veya sakatlanmanın evvelce ifa edilen görev veya yapılan yardımlardan yahut bunların yakınları olmalarından dolayı meydana geldiğini belgeleyen mahkeme ilamı,
2 – Mahkeme ilamı alınamayan hallerde, savcılıklardan bu durumu açıklayan yazılı belge,
3 – Yukarıdaki belgelerin temin edilememesi durumunda, olayla ilgili olduğunu gösteren ve ilgili kurumlarca hazırlanan yazılı belgeler,
4 – Yaralanma veya sakatlanmalardan sonra meydana gelen ölümlerde, ölümün daha önce meydana gelen olay nedeni ile ortaya çıkan yaralanmaya ve sakatlanmaya bağlı olduğunu gösteren tam teşekküllü hastane sağlık kurulu kararının,
bulunması gereklidir.

Konuyla ilgili ayrıntılar NAKDİ TAZMİNAT VE AYLIK BAĞLANMASI HAKKINDA YÖNETMELİK tarafından düzenlenmiştir İlgili yönetmeliği inceleyerek ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Çok
6 yıl 8 ay önce #1278 Yazan: moğol
arkadaşlar bu yaralanmadan dolayı beni hastaneye sevk ettiler c dilimi ropor verirlerse idari polis olarak görevlendirileceğim . bir de nakti tazminat olarak tüm evraklalrı topladım ama kati rapor alamadğm için benim raporlarımı hasteneden kusur bildirir rapora çevirtmem gerekiyor . kanunda açık bir halde geççtığ halde hastane bana yattığın hastanedn alabilirsin ancak diyerek engel olmaya calışıyor ve işini yapmıyor . bununla alakalı olarak ne yapabilirim

Çok
6 yıl 8 ay önce #1324 Yazan: keremcem
Yattığın hastaneden neden almıyrsun raporu. Ne farkederki orasıda verecektir.

Sayfa oluşturma süresi: 0.230 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.