logo yeni

emekli engelli

Daha
2 yıl 7 ay önce #11059 yazan ozan4433
ozan4433 konu oluşturdu: emekli engelli
iyi günler emekli engelli ekpssde tercih yapabilirmi beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim ÖSYM kitapçığındaki tam metin bu

5335 sayılı Kanunun 30 uncu maddesi hükmüne gore herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan
emeklilik veya yaşlılık aylığı alanların, genel bütçeye dahil dairelerin, katma bütçeli idarelerin, döner
sermayelerin, kefalet sandıklarının, sosyal güvenlik kurumlarının ve bütçeden yardım alan
kuruluşların kadrolarına açıktan tekrar atanamayacakları öngörüldüğünden, bu niteliği haiz adayların
tercihleri arasında bahsi geçen kurumlara yer vermemesi gerekmektedir.Bu durumda olanların
yerleştirilseler dahi atamaları yapılmayacaktır.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 7 ay önce #11061 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: emekli engelli
İlgili mevzuata bakıldığında, engel durumlarına istinaden emekli olanların yeniden memuriyete giremeyeceği, ancak malulen emekli olanların ise gerekli şartları taşımaları durumunda yeniden memur olabileceği anlaşılıyor.

Daha
2 yıl 7 ay önce #11062 yazan lazslo
lazslo konu cevapladı: emekli engelli

ozan4433 yazan: iyi günler emekli engelli ekpssde tercih yapabilirmi beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim ÖSYM kitapçığındaki tam metin bu

5335 sayılı Kanunun 30 uncu maddesi hükmüne gore herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan
emeklilik veya yaşlılık aylığı alanların, genel bütçeye dahil dairelerin, katma bütçeli idarelerin, döner
sermayelerin, kefalet sandıklarının, sosyal güvenlik kurumlarının ve bütçeden yardım alan
kuruluşların kadrolarına açıktan tekrar atanamayacakları öngörüldüğünden, bu niteliği haiz adayların
tercihleri arasında bahsi geçen kurumlara yer vermemesi gerekmektedir.Bu durumda olanların
yerleştirilseler dahi atamaları yapılmayacaktır.

malulenmi emekli oldun yoksa normalmi emekli oldun?

Daha
9 ay 3 hafta önce #15237 yazan darajin
darajin konu cevapladı: emekli engelli
Selam
Ben 19.09.2008 sigorta girişliyim ve 10.05.2013 tarihinde Memur olarak işe başladım yüzde 55 Engelli raporum var Ben ne zaman yada hangi şartlarda engelli emeklisi olabilirim şimdiden Çok teşekkür ederim

Kölelik kabulenmeye zorlanan hayattır

Daha
9 ay 2 hafta önce #15240 yazan nazli
nazli konu cevapladı: emekli engelli
5400 gün prim veya 15 yıl hizmet ile emekli olmanız mümkün olabilecektir.

Daha
9 ay 2 hafta önce - 9 ay 2 hafta önce #15242 yazan darajin
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.Son olarak;
19.09.2008 sigorta girişliyim ve 10.05.2013 tarihinde Memur olarak işe başlama tarihim var hangisine göre 15 yıl 5400 gün sonra emekli olurum;

Son Düzenleme: 9 ay 2 hafta önce yazan darajin. Sebep: eksik

Daha
9 ay 2 hafta önce #15243 yazan nazli
nazli konu cevapladı: emekli engelli
2023 yılının Eylül ayında emekli olmak için gerekli süreyi doldurursunuz.

İlk işe girişinizden itibaren süreyi hesaplamanız gerekir. her 30 gün prim 1 ay, her 360 gün prim ise 1 yıl olacak şekilde hesaplayabilirsiniz. (15 yıl X 360 gün prim =5400 gün prim)

Daha
8 ay 4 hafta önce #15365 yazan darajin
çok tşk ederim nazlı hanım

Sayfa oluşturma zamanı: 0.597 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.