logo yeni

calisanlar2 copy

memurken öğretmenliğe geçiş nasıl ?

Çok
3 yıl 4 ay önce #16134 Yazan: sağlıkçı
sağlık bakanlığında kadrolu sağlıkçı olarak çalışan bir kişi kendi alanında formasyon alıp meb kadrolu öğretmenliğe nasıl geçer ?
kpss ile meb sözleşmeli öğretmen alıyor .

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 4 ay önce #16135 Yazan: metinc
metinc tarafından memurken öğretmenliğe geçiş nasıl ? konusunda yanıtlandı
Mili Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yerdeğiştirme Yönetmeliğinin 7nci maddesi 2 nci fıkrasında yer alan hüküm şöyledir:

Aday veya asıl Devlet memuru olarak hâlen Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlar, Devlet memuru olarak görev yapmakta iken kendi istekleriyle bu görevlerinden ayrılanlar ile aday öğretmenlik veya aday memurluk döneminde başarısız olmaları nedeniyle görevine son verilenler, 5 inci maddede belirtilen atama şartlarını taşımaları kaydıyla ilk atama kapsamında başvuruda bulunabilir.

Yani kadrolu sağlıkçı olarak görev yapıyorsan öğretmenllik mesleğine naklen geçme imkanın bulunmuyor. Ancak ilk defa atananların geçtiği süreci yaşayarak öğretmen olabilirsin. Buna karşı mücadele eden yani öğretmen asıllı memurların naklen atanmasına imkan sağlanması için mücadele eden gruplar var. Ancak yönetmelik hükmü bu şekilde.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sağlıkçı

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.150 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.