logo yeni

rapor ayarlayamadık sorun yaşarmıyım

Çok
4 yıl 6 ay önce #6899 Yazan: indiana
geçen hafta mazeretsiz olarak 2 gün işe gidemedim. esasında rapor alacaktım ama bir sıkıntı çıktı alamayabilirim en kötü durumda verilebilecek disiplin cezası ne olabilir?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 6 ay önce #6900 Yazan: papatya
papatya tarafından rapor ayarlayamadık sorun yaşarmıyım konusunda yanıtlandı
Sayın INDIANA,
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 125/C/b maddesinde “Özürsüz olarak bir veya iki gün göreve gelmemek,” fiilini işleyen memurlara Aylıktan Kesme Cezası verileceği hüküm altına alınmıştır.
Öte yandan, Kanunun 125 inci maddesinin üçüncü fıkrasında “Geçmiş hizmetleri sırasındaki çalışmaları olumlu olan ve ödül veya başarı belgesi alan memurlar için verilecek cezalarda bir derece hafif olanı uygulanabilir.” denildiğinden, hakkınızda aylıktan kesme cezası verilmesi durumunda bu cezanın kınama cezası şeklinde uygulanması söz konusu olabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Çok
4 yıl 6 ay önce #6907 Yazan: indiana
indiana tarafından rapor ayarlayamadık sorun yaşarmıyım konusunda yanıtlandı

papatya Yazan:: Sayın INDIANA,
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 125/C/b maddesinde “Özürsüz olarak bir veya iki gün göreve gelmemek,” fiilini işleyen memurlara Aylıktan Kesme Cezası verileceği hüküm altına alınmıştır.
Öte yandan, Kanunun 125 inci maddesinin üçüncü fıkrasında “Geçmiş hizmetleri sırasındaki çalışmaları olumlu olan ve ödül veya başarı belgesi alan memurlar için verilecek cezalarda bir derece hafif olanı uygulanabilir.” denildiğinden, hakkınızda aylıktan kesme cezası verilmesi durumunda bu cezanın kınama cezası şeklinde uygulanması söz konusu olabilir.

Teşekkürler. rapor işini hallettim neyseki sıkıntı çıkmadı.

Çok
4 yıl 6 ay önce #6983 Yazan: scandisk
scandisk tarafından rapor ayarlayamadık sorun yaşarmıyım konusunda yanıtlandı
raporu sonradan götürdüğün zaman problem çıkmıyormu sizde. Biz aldığımız gün göndermek zorundayız bu konuda sıkı davranıyorlar

Çok
4 yıl 6 ay önce #7013 Yazan: indiana
indiana tarafından rapor ayarlayamadık sorun yaşarmıyım konusunda yanıtlandı
neyseki çıkarmadılar sanıyorum isteseler oradanda sorun çıkardı

Çok
4 yıl 6 ay önce #7019 Yazan: mithat
mithat tarafından rapor ayarlayamadık sorun yaşarmıyım konusunda yanıtlandı
Sonradan fark edip çıkarmasınlar da.

Sayfa oluşturma süresi: 0.655 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.