logo yeni

calisanlar2 copy

UYARI CEZASI

Çok
7 yıl 1 ay önce #5348 Yazan: aşkın
UYARI CEZASI, aşkın tarafından oluşturuldu
GEÇİCİ GÖREVDE HASTALIK RAPORU ALDIM DİYE UYARI CEZASI VERDİLER.YIL SONUNDA DA BU UYARIYI BAHANE EDEREK SİCİLİMİ BOZDULAR HALİYLE MAAŞIM DÜŞTÜ. BU YASAL MIDIR NE YAPA BİLİRİM BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 1 ay önce #5350 Yazan: osman1
osman1 tarafından UYARI CEZASI konusunda yanıtlandı
İtiraz etmeniz gerekirdi cezaya, ya da dava açmanız gerekirdi. Herhalde kit personelisiniz ve sicil nedeniyle ücretiniz düştü. O cezanın varlığının kaçınılmaz sonucu bu.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 1 ay önce #5371 Yazan: papatya
papatya tarafından UYARI CEZASI konusunda yanıtlandı
Sayın AŞKIN,

399 sayılı KHK 2 sayılı Cetvel kapsamında görev yapıyor olmanız durumunda sicil ve başarı değerlendirmesi sonucunun ücretinize (başarı ücreti) etkisi olacaktır.

Öte yandan, verilen disiplin cezalarının sicil ve başarı değerlendirmesini olumsuz etkilemesi de söz konusudur.

Ancak, sicil ve başarı konusunda değerlendirme yapılırken, personelin yasal haklarını kullanması disiplin cezası verilmesini gerektirmemektedir. Yani usulüne uygun alınmış hastalık raporları nedeniyle personele ceza verilmesi mümkün değildir.

Hakkınızda verilen disiplin cezasının dayanağı ve bu dayanağın haklılığına bağlı olarak ceza konusunda farklı değerlendirmelerde bulunulması mümkündür. Bu cezya karşı süresi içerisinde itiraz etmemiş olmanız ya da dava açmamış olmanız durumunda, bu cezanın sicilinize ve dolayısıyla ücretinize yansıması sonucuyla da karşılaşılabilir.

Bunların yanı sıra, ücretinizin düşmesi ve buna disiplin cezasının neden olduğunun açık olması durumunda, ücretinizin düşürülmesine karşı dava açarak iptalini istemeniz de mümkündür. Mahkemenin konuyu değerlendirirken, bir fiil sebebiyle hem disiplin cezası ve hem de ücret artışı yapmama şeklinde uygulamaya gidilmesini hukuka uygun bulmayabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: aşkın

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 1 ay önce #5534 Yazan: aşkın
aşkın tarafından UYARI CEZASI konusunda yanıtlandı
uyarı cezasına itiraz ettim ve mahkemeyede taşıdım mahkeme devem ediyor ama sonucunu beklemeden sicilimi bozdular tekrar mahkemeye başvuracağım .başından böyle bir olay geçen arkadaşımız varsa lütfen bir fikir versin teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 1 ay önce #5539 Yazan: nazli
nazli tarafından UYARI CEZASI konusunda yanıtlandı
Disiplin cezası ayrı işlem, sicil doldurma ise ayrı işlem. Her ikisine karşı ayrı dava açılabilir. Cezaya dava açmanız sicile dava açmanızı engellemez.

Sicil bozmanın gerekçesi açıkça disiplin cezası olarak gösterilmişse, disiplin cezası iptal edilirse sicil etkilenecektir. Ama bunu beklemeden yeni bir dava da açılabilir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 1 ay önce #5556 Yazan: metinc
metinc tarafından UYARI CEZASI konusunda yanıtlandı
sicil kalkmamışmıydı?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.185 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.