logo yeni

İvedi Yardım

Daha
2 hafta 5 gün önce #16524 yazan NEDVED
NEDVED konu oluşturdu: İvedi Yardım
Bir yakınımın çalıştığı kurumda çalışanlarının bayağı bir kısmının davet edildiği ve amirlerinde bir kısmının olduğu bir değerlendirme toplantısı düzenlenmiştir.

Amir, çalışanlarından şikayet,öneri,istek ne varsa açıkça bir şekilde ifade etmelerini istemiştir.
o yakınımda kalkıp bir sorunu dile getirmiştir.
Demiş ki:

Bağlı olduğumuz bakanlığın ilgili yönetmelik maddesinde il içi atamaların her yıl şubat ve nisan ayında ilan edilmesi gerektiği yazmasına rağmen yıllardır bu ilanın il müdürlüğümüzce yapılmadığı, dolayısıyla baz il içi ve ilçelerde boş yer olmasına rağmen kadro ilan edilmediği için kimsenin bu boş yerlere başvuru yapamadığını belirtmiş ve :

"insan aklından geçirmiyor değil acaba müdürlükte el altından birileri mi buralara atanıyor onu da bilemiyorum" diye söylemiş. akabinde ise orada bulunan başka bir sorumlu şahıs,bir amir sözünü keserek itham mı yapıyorsun diye çıkışmış. o da itham yapmadığını belirtmiş. toplantı bitiminde aynı amir ısrarla itham yapıp yapmadığını sormuş kendisi de itham yapmadığını sadece bilgi edinme amacıyla bu sözü söylediğini söylemiş. aradan birkaç gün geçtikten sonra o yakınım hakkında 7 gün içinde il içi atamalar ile ilgili tarafınızca yapılan "müdürlükte el altından yapılıyorsa onu bilemiyorum" şeklindeki ithamınız ile ilgili yazılı açıklama istenmiştir.

Bu durumda yapılması gereken nedir ve nasıl bir savunma verilmelidir? ne yazılmalıdır açıklamaya? Teşekkürler..

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 hafta 4 gün önce #16525 yazan kuzey
kuzey konu cevapladı: İvedi Yardım
7 gün içerisinde açıklama yapılmasının istenmesi, açılan bir soruşturma kapsamında ilgiliden bilgi ve belge almaya yönelik bir işlem midir yoksa yürütülen soruşturmada ilgilinin savunmasının alınması aşamasına gelindiğine ilişkin midir, bu durum yazıdan anlaşılmıyor. Açıklama yapılmasının istenmesi, herhangi bir soruşturma açılmamış olmakla birlikte, konudan bir şekilde haberdar olan amirlerin konunun aydınlatılması için ilgiliden açıklama yapmasını istemiş olmaları daha bir ihtimal dahilinde görülüyor.
İstenen açıklamanın yapılması daha uygun olacaktır.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.423 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.