logo yeni

Kurumun İlçe Teşkilatındaki Memur, Şefe Saygısızlık ve Hakaret ederse ne olur?

Daha
2 hafta 2 gün önce - 2 hafta 2 gün önce #16175 yazan karagöl
karagöl konu oluşturdu: Kurumun İlçe Teşkilatındaki Memur, Şefe Saygısızlık ve Hakaret ederse ne olur?
Hayırlı akşamlar. İl'deki bir kurumun, İlçedeki Müdürlüğünde görev yapan bir memur, aynı Müdürlükte görev yapan Şefe "Sen benim amirim değilsin, bana emir veremezsin" şeklindeki ifadeleri ve Şefin kendisinden rica ettiği işi, "Bu benim görevim değil, kendin yap" şeklindeki ifadeleri ile Şefin zaman zaman ihtiyaç duyduğu, İdare ile ilgili işleri yapmayan memur kadrosundaki memur için yasal olarak ne yapılabilir? Yani, Kamu Kurumlarının İlçe Müdürlüklerindeki hiyerarşik yapıya bakıldığında, alttan üste doğru yapılan sıralamada Memur ve İşçiler - Şef - Müdür - Kaymakam şeklinde sıralandığı görülmektedir. Bu durumda Şef, Dairesinde veya biriminde görev yapan diğer personellerin 1. amiri, Müdür ise 2. amiri sayılmıyor mu? (Şef, memurun sicil amiri değildir. Ancak Dairesinde veya biriminde işlerin yürütülmesi yönünden Şefler 1. derece, Müdürler ise 2. derece amir olmuyor mu?) Şefin yapabileceği bir şey var mı? Bu konuyla ilgili herhangi bir disiplin ve yargı kararı bulunabilir mi? Bu konuda yardım bekliyorum. Saygılarımla. 03.11.2017
Son Düzenleme: 2 hafta 2 gün önce yazan karagöl. Sebep: Konu Başlığını Değiştirdim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 hafta 1 gün önce #16176 yazan nazli
nazli konu cevapladı: Kurumun İlçe Teşkilatındaki Memur, Şefe Saygısızlık ve Hakaret ederse ne olur?
Şef, amiri olmadığı memurun disipline aykırı sayılabilecek fiil ve hallerini, hem kendisinin ve hem de ilgili memurun disiplin amiri olan Müdüre ileterek, ilgili memur hakkında işlem yapılmasını isteyebilir.

Daha
2 hafta 1 gün önce #16177 yazan karagöl
karagöl konu cevapladı: Kurumun İlçe Teşkilatındaki Memur, Şefe Saygısızlık ve Hakaret ederse ne olur?

nazli yazan: Şef, amiri olmadığı memurun disipline aykırı sayılabilecek fiil ve hallerini, hem kendisinin ve hem de ilgili memurun disiplin amiri olan Müdüre ileterek, ilgili memur hakkında işlem yapılmasını isteyebilir.

Nazlı Hanım, hayırlı akşamlar. Peki Müdür sözlü şikayetleri dikkate almazsa, şef memur hakkında resmi olarak bir delil, belge sunması gerek. Peki bu durumda şef birim müdürüne örneğin sesli kayıt sunarak resmi dilekçe ile memurun savunmasını isterse ne olur? Bu konuda bilinen örnek disiplin işlemi ve soruşturması var mı? Bu konuda yardım ederseniz çok memnun olacağım. Şimdiden teşekkür ederim. 05.01.2017

Daha
2 hafta 17 saat önce #16178 yazan nazli
nazli konu cevapladı: Kurumun İlçe Teşkilatındaki Memur, Şefe Saygısızlık ve Hakaret ederse ne olur?
Memur ile Şef arasındaki sorun ile ile ilgili olarak, Şef tarafından üst amirlere yapılacak başvurunun, Müracaat ve Şikayet Yönetmeliğinin "Müracaat" hükümleri kapsamında olması gerekeceğini ve sonuçlarının da bu kapsamda değerlendirilebileceğini düşünüyorum.

Konuya ilişkin ayrıntılı bilgilerin yer aldığı bir yazıyı paylaşayım. YAZI...

Daha
2 hafta 8 saat önce #16179 yazan karagöl
karagöl konu cevapladı: Kurumun İlçe Teşkilatındaki Memur, Şefe Saygısızlık ve Hakaret ederse ne olur?

nazli yazan: Memur ile Şef arasındaki sorun ile ile ilgili olarak, Şef tarafından üst amirlere yapılacak başvurunun, Müracaat ve Şikayet Yönetmeliğinin "Müracaat" hükümleri kapsamında olması gerekeceğini ve sonuçlarının da bu kapsamda değerlendirilebileceğini düşünüyorum.

Konuya ilişkin ayrıntılı bilgilerin yer aldığı bir yazıyı paylaşayım. YAZI...

Nazlı Hanım çok teşekkür ederim. Konuyu araştıracağım. Allah'a emanet olun.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.494 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.