logo yeni

calisanlar2 copy

Muhakkik

Çok
4 yıl 1 ay önce #15076 Yazan: Emirhalil
Muhakkik, Emirhalil tarafından oluşturuldu
Hakkimda 3 ay once muhakkik sorusturmasi vardi. Sonucu hakkinda hicbir bilgilendirme yapilmadi. İdare demoklesin kilici gibi basimda bekletiyor. Sonuc cikmamis ise ne kadar surede sonuclanmasi lazim? Cikan sonucun tarafima tebligi gerekmiyor mu? Yuksek disiplin kuruluna İtiraz nasil oluyor? Nerde bu disiplin kurulu?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 1 ay önce #15077 Yazan: osman1
osman1 tarafından Muhakkik konusunda yanıtlandı
Başlatılan bir disiplin soruşturmasının (disiplin cezası vermeye ilişkin zamanaşımı süreleri içinde kalınması şartıyla) belli bir sürede bitirileceğine dair kural bulunmuyor. Ayrıca, hakkınızda ilgili disiplin amirleriniz tarafından verilmiş bir disiplin cezası olmadan disiplin kuruluna/yüksek disiplin kuruluna yapacağınız itirazın herhangi bir anlamı olmayacaktır.
Ancak, soruşturmanın sonucunun ne olduğunu yazılı olarak ilgili amirlerden (memurların müracaat usulüne uygun olarak) sorabilirsiniz.

Öte yandan, soruşturma OHAL kapsamında yürütülmekte ise, bu durumda disiplin cezalarına ilişkin soruşturma usulü uygulanmamaktadır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Derdiya

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 1 ay önce #15080 Yazan: Emirhalil
Emirhalil tarafından Muhakkik konusunda yanıtlandı
Cevabiniz icin tesekkurler. Sorusturma ohal kapsaminda degil. Ben sgk da calisiyorum. Muhakkikin raporu servis degisikligi ile ilgili olabilir mi? Yani o serviste calistirilmamasi gerekir seklinde bir tavsiye de bulunabilir mi? Muhakkik raporuna itiraz hakkimiz varmi? Raporun icerigini bilgi edinme kanunu cercevesinde talep etsem idare vermek zorundami

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 1 ay önce #15084 Yazan: osman1
osman1 tarafından Muhakkik konusunda yanıtlandı
Muhakkik raporu kendiliğinden bir sonuç doğurmaz. Disiplin amiri muhakkik raporuna uymak zorunda da değildir. Bu nedenle, muhakkik raporunda ne yazacağı değil, disiplin amirinizin hakkınızda yapacağı işlem önemli. Hakkınızda bir ceza verilirse buna karşı itiraz ve dava yolu var.

Şu aşamada ortada bir sonuç olmadığını ve sizin yapacağınız bir işlemin de olmadığı anlaşılıyor. Ancak süre çok uzamış ise, gerek görmeniz halinde ilgili disiplin amirinize müracaat usulüne uygun şekilde başvurup konu hakkında bilgi isteyebilirsiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.142 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.