logo yeni

calisanlar2 copy

Disiplin amirleri, disiplin kurulları ve bölge disiplin kurulları

Çok
4 yıl 1 ay önce - 4 yıl 1 ay önce #15067 Yazan: Derdiya
Disiplin amirleri, disiplin kurulları ve bölge disiplin kurulları yönetmelikle belirlenmektedir. disiplin kurulları ve bölge disiplin kurullarının başkan ve üyelerinin yönetmelikle belirleneceği hüküm altına alınmış iken yönetmelik hükmüne göre oluşturulmayan bir bölge disiplin kurulu örneğin orman bölge müdürlüklerinin disiplin kurullarınca kendilerine yapılan disiplin cezalarına itirazları görüşebilirmi? orman bölge müdürlüğüne bağlı il ve ilçe teşkilatlarında görevli bir memurun uyarma, kınama ve aylıktan cezalarından birini alması durumunda disiplin kurulları ve yargı olarak gösterilen itiraz mercilerinden disiplin kurulunun bölge disiplin kurulumu yoksa il disiplin kurulumu hangisinin algılanması daha doğru olur.
Son Düzenleme: 4 yıl 1 ay önce Düzenleyen:Derdiya

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 1 ay önce #15069 Yazan: osman1
Bölge disiplin kurullarının nasıl oluşacağı “Disiplin Amirleri ve Disiplin Kurulları Yönetmeliği”nde düzenlenmiştir.
Buna göre, bölge esasına göre çalışan kuruluşlarda bölge merkezinde Disiplin Kurulu kurulur. BÖLGE DİSİPLİN KURULU: Valinin veya görevlendireceği vali yardımcısının başkanlığında, a) Bölge Müdürü, b) Bölge Müdürü’nün görevlendireceği bir müdür yardımcısı, c) Sosyal ve idari hizmetleri yürütmekle görevli amir, d) Personel veya ünite amiri veya benzer hizmetleri yürütmekle görevli amirden kurulur.

Bölge esasına göre çalışan kurulum için bu şekilde kurulmuş olan bir disiplin kurulu varsa, o kurumun disiplin işleri bu kurul tarafından görülebilir. Bu kurulun ayrıca kurumun özel yönetmeliğinde düzenlenmemiş olması, o kurulun disiplin işlemlerini yapamayacağı anlamına gelmez diye düşünüyorum.

Ancak, böyle bir kurul yoksa, zaten bölge disiplin kurulunun varlığından söz edilemeyecektir. Öte yandan, oluşturulmuş bir bölge disiplin kurulu olmadığı gerekçesiyle il disiplin kurulları bölge esasına göre çalışan kurumların personelinin disiplin işlerine bakamayacaktır.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 1 ay önce #15070 Yazan: Derdiya
görev ünvanınızı bilmiyorum. mümkün ise orman bölge müdürlüklerinde kurulu olduğu ileri sürülen bölge disiplin kurullarına bir bakın yönetmelik hükümlerine göre başkan ve üyeler belirlenmişmi diye.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 1 ay önce #15071 Yazan: osman1
Genel yönetmelik nasıl kuracağını söylemiş. Önceden kurulmamış olması, ihtiyaç olduğunda bölgenin olduğu yerde hemen görevlendirme yapılmak suretiyle kurulamayacağı anlamına da gelmez sanırım. Vali bir vali yardımcısını görevlendirir ve bölge müdürlüğünden ilgili üyeler de dahil edilir. Bu şekilde olucak kurul önüne gelmiş olan disiplin işini görür.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.177 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.