logo yeni

calisanlar2 copy

memur disiplin kurulu itirazları

Çok
4 yıl 3 hafta önce #15064 Yazan: Furkan07
memur disiplin kurulu itirazları, Furkan07 tarafından oluşturuldu
merhaba. bir iftira sonucu geçirdiğim teftişte somut delil ve şahit göstermeme rağmen şahitler dinlenmedi ve 1/30 maaş cezası verildi.disiplin kurulua yaptığım itirazda 2 kişi ceza kaldırılsın 3 kişi ise kınamaya düşürülsün dediği için oy çokluğuyla kınama verildi. bundan sonraki süreçte 135 ve 136 maddeye göre amir cezayı komple iptal edip kaldırabilir mi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 3 hafta önce #15065 Yazan: nazli
nazli tarafından memur disiplin kurulu itirazları konusunda yanıtlandı
Disiplin amiri tarafından verilen bir cezaya karşı yapılan itiraz, ilgili disiplin kurulu tarafından ya kabul edilir ya da reddedilir. Disiplin kurulu başka bir ceza vermez.

-İtiraz kabul edilirse: Cezayı vermiş olan disiplin amiri kararı gözden geçirerek verdiği cezayı hafifletebilir veya tamamen kaldırabilir.
-İtiraz reddedilirse: Disiplin cezası kesinleşir. Kesinleşen cezaya karşı idari yargıda dava açılabilir.

Öte yandan, geçmiş hizmetleri sırasındaki çalışmaları olumlu olan ve ödül veya başarı belgesi alan memurlar için verilecek disiplin cezalarında, bir derece hafif olan cezanın uygulanması da mümkündür. Bu uygulamayı yapıp yapmamaya da cezayı veren amir karar verir.

Hakkınızda yapılan işlemleri bu bilgiler çerçevesinde değerlendirmeniz gerekmektedir.

Bun

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 3 hafta önce #15066 Yazan: Derdiya
Derdiya tarafından memur disiplin kurulu itirazları konusunda yanıtlandı
nazlı konu ya katılmakla birlikte idari yargıya gidebilmek için kararın kesinleşmesi gerekmiyor veya disiplin kuruluna itirazdan sonra idari yargıya gidilmesi gerektiği yönünde bir gereklilik yok. ayrıca geçmiş hizmetlerinin iyi olması başarı veya ödül almış olması şartı yok. her memur illa da ödül veya başarı belgesi alması gerekir diye bir durum söz konusu değil. sicil sisteminin olduğu dönemde son üç yılın sicili değerlendirmeye alınır, altı yılda sicil nedeniyle kademe alınmış mı ona bakılırdı lakin yasal değişikliğinden sonra sicil sisteminin kaldırılması altı yıldan sicil sebebiyle alınacak kademe sekiz yıl disiplin cezası almaması şartına bağlanmış olması diğer bir değişle 8 yıl disiplin cezası almadan çalışan bir memurun hizmetinin olumlu ve başarılı sayılacağı yasa gereğidir. illa da ödül veya başarı belgesi aranmaz. disiplin amiri geçmişi olumlu olan memura soruşturmacı tarafından teklif edilen cezanın bir altını verip vermemesinde o kadarda muhayyer değildir. bir alt cezayı uygulamama nedenini mutlaka gerekçelendirmek zorundadır aksi durumda idari yargı memur lehine olanın gerekçesiz bir şekilde uygulanmayan takdiri bozmaktadır.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 3 hafta önce #15068 Yazan: nazli
nazli tarafından memur disiplin kurulu itirazları konusunda yanıtlandı
Ben cevap yazarken, genel uygulamadan değil sizin durumunuzun gelmiş olduğu aşamadan harekerle ifadeler kullandır.

Cezanın kesinleşmesi için disiplin kurulu kararına ihtiyaç bulunmuyor. 7 gün içinde itiraz edilmeyen cezalar da kesinleşir. Siz itiraz ettiğiniz için sadece itiraz sonrası kesinleşmeye değindim.

Alt ceza uygulaması için de mutlaka ödül ve başarı belgesi almış olmak gerekmiyor. Geçmiş hizmetleri sırasındaki çalışmalarının olumlu olduğu amirleri tarafından değerlendirilenler hakkında da alt ceza uygulanabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Derdiya

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 1 ay önce #16288 Yazan: Emirkilal
Emirkilal tarafından memur disiplin kurulu itirazları konusunda yanıtlandı
Disiplin kurulu Ayliktan kesme cezasina itirazimi kabul etti. disiplin amiri cezami kinamaya dusurdu. Bu cezaya da itiraz edebilirim diye biliyorum. Dogrumudur?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 1 ay önce #16289 Yazan: nazli
nazli tarafından memur disiplin kurulu itirazları konusunda yanıtlandı
İtirazın kabul edilmesi üzerine disiplin amiri tarafından verilen bir alt ceza için de itiraz edilmesi mümkündür.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Emirkilal

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.137 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.