logo yeni

calisanlar2 copy

mal bildirimi ve disiplin cezası

Çok
5 yıl 6 ay önce #11819 Yazan: yakamoz
mal bildirimi ve disiplin cezası, yakamoz tarafından oluşturuldu
selam arkadaşlar bir belediyede memurum 2 yıl once alıp sattığım aracımın alışını beyan etmişim satışını unutmuşum dosyayı didiplin kuruluna gönderdiler savunmamda sehven unuttuğumu tekrarı olmayacağını beyan ettim lakin bana kademe ilerlemesi cezasının bir alt sınıfı olan aylıktan kesme cezası verdiler bu cezadan müdürümün haberi yok araştırdığım kadarıyla bu maddeyi birinci sicil amiri vermesi gerekiyor bilgisi olan arkadaşlarım varsa sevinirim ihtiraz etmek istiyorum ceza normal midir tşk.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 6 ay önce #11820 Yazan: Blade-19
Blade-19 tarafından mal bildirimi ve disiplin cezası konusunda yanıtlandı
Belirtilen sürelerde mal bildiriminde bulunmayana bildirimlerin verileceği mercilerce ihtarda bulunulur. İhtarın kendisine tebliğinden itibaren otuz gün içinde mazeretsiz olarak bildirimde bulunmayana üç aya kadar hapis cezası verilir.
Soruşturma ile ilgili olarak verilen süre zarfında mal bildiriminde bulunmayana üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir. denmektedir.

bana göre önce sana ihtar yapmaları lazımdı işin peşini bırakmayın idari yargı yolluna gidebilirsiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 6 ay önce #11823 Yazan: nazli
nazli tarafından mal bildirimi ve disiplin cezası konusunda yanıtlandı

yakamoz Yazan:: selam arkadaşlar bir belediyede memurum 2 yıl once alıp sattığım aracımın alışını beyan etmişim satışını unutmuşum dosyayı didiplin kuruluna gönderdiler savunmamda sehven unuttuğumu tekrarı olmayacağını beyan ettim lakin bana kademe ilerlemesi cezasının bir alt sınıfı olan aylıktan kesme cezası verdiler bu cezadan müdürümün haberi yok araştırdığım kadarıyla bu maddeyi birinci sicil amiri vermesi gerekiyor bilgisi olan arkadaşlarım varsa sevinirim ihtiraz etmek istiyorum ceza normal midir tşk.


Mal bildiriminde bulunmayana hemen ceza verilmiyor. Önce bir ihtarda bulunulması gerekiyor. Konuya ilişkin burada rastladığım bir yazı ve kararda geçen ifadelerin sizin için de yararlı olacağını düşünüyorum. YAZI

Öte yandan, disiplin amirlerinin herhangi biri disiplin cezası verebilir. İlla ki birinci disiplin amiri ceza verecek diye bir kural yok.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 6 ay önce #11827 Yazan: yakamoz
yakamoz tarafından mal bildirimi ve disiplin cezası konusunda yanıtlandı
ilginize çok teşekkür ederim
sanırım konuyu tam anlatamadım her yıl rutin olarak mal bildirimnde bulunuyorum yıl başında bir ihtar almışım 3 yıl önce yıl ihtardan sonra bir araç aldım alışımı ek beyanla bildirdim 6 ay sonra aracı sattım lakin satışı bildirmeyi unutmuşum 0-5 yıllar mantığında neyim var neyim yok bildirdim bana senin bir aracın varmış dediler sattım dedim film kotu dosya bu şekilde ilerledi verdiğim ifadelerde sehven hata ile unutulduğunu beyan ettim lakin kurul için yeterli olmadı ben bu cezanın ağır olduğunu düşünüyorum yani benden beyanda bulun diye bişey istemediler yıllık beyanımı zaten yapıyordum bu açıdan bakarsanız yapacağım bişey varmıdır acaba tekrar ilginize alakanıza çok teşekkür ederim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 6 ay önce #11829 Yazan: metinc
metinc tarafından mal bildirimi ve disiplin cezası konusunda yanıtlandı
Her yıl rutin mal bildirimi şeklinde bir zorunluluk yoktur. Sonu 0-5 ile biten yıllarda bulunulur. Bunun dışında mal varlığında önemli bir değişim olduğunda bir ay içinde bildirilir.. Araba satmak ta bu değişime girmektedir. Ancak ceza vermeden önce sana ihtarda bulunmaları gerekiyordu. Bulunmadan ceza verdilerse dava açarak iptal ettirebilirsin.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 6 ay önce #11848 Yazan: yakamoz
yakamoz tarafından mal bildirimi ve disiplin cezası konusunda yanıtlandı
İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.156 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.