logo yeni

Disiplin soruşturmasında 7 günlük süre

Çok
4 yıl 1 ay önce #9582 Yazan: deliorman
arkadaşlar disiplin soruşturmasında verilen 7 günlük savunma süresi haftasonuna denk gelirse nasıl işlem yapılır?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 1 ay önce #9583 Yazan: levent
levent tarafından Disiplin soruşturmasında 7 günlük süre konusunda yanıtlandı
hafta sonundan sonra ilk pazartesi verirsin

:)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: deliorman

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 1 ay önce #9587 Yazan: deliorman
deliorman tarafından Disiplin soruşturmasında 7 günlük süre konusunda yanıtlandı
Konuyla ilgili mevzuat varmıdır nerede bulabilirim?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 1 ay önce #9588 Yazan: levent
levent tarafından Disiplin soruşturmasında 7 günlük süre konusunda yanıtlandı
657 sayılı kanun:

Savunma hakkı:

Madde 130 - Devlet memuru hakkında savunması alınmadan disiplin cezası verilemez.

Soruşturmayı yapanın veya yetkili disiplin kurulunun 7 günden az olmamak üzere verdiği süre içinde veya belirtilen bir tarihte savunmasını yapmıyan memur, savunma hakkından vazgeçmiş sayılır.

:)

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 1 ay önce #9591 Yazan: deliorman
deliorman tarafından Disiplin soruşturmasında 7 günlük süre konusunda yanıtlandı
levent cevabın için teşekkür ederim ancak o hükmü bende biliyorum. Benim sormak istediğim 7 günlük süre haftasonuna denk gelirse pazartesi sürenin son günü olacağına dair bir kanun varmıdır?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 1 ay önce #9593 Yazan: levent
levent tarafından Disiplin soruşturmasında 7 günlük süre konusunda yanıtlandı

deliorman Yazan:: levent cevabın için teşekkür ederim ancak o hükmü bende biliyorum. Benim sormak istediğim 7 günlük süre haftasonuna denk gelirse pazartesi sürenin son günü olacağına dair bir kanun varmıdır?

bu sitede hukukçu arkadaşlarımız da var eminim cevap yazacaklardır, benim şahsi görüşüm kanun tarafından öngörülmüş bir süre hesaplanırken size tebliğ edildiği günün ertesi günü birinci günü sayılır, eğer sürenin son günü resmi tatile denk gelmesi halinde söz konusu süre, takip eden mesai gününün sonunda bitecektir.

:)

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.619 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.