logo yeni

calisanlar2 copy

KPSS B Grubu Hakkında

Çok
7 yıl 3 ay önce #3646 Yazan: tizzymsc
KPSS B Grubu Hakkında, tizzymsc tarafından oluşturuldu
Selamlar,

Ben burda yeni olduğum için size soracağım soru biraz tuaf gelebilir. Kimya mezunuyum ve yurtdışında MBA yüksek lisansı yaptım. Fakat özel sektöre taamül edemediğim için devlete geçmeyi planlamaktayım. Yaş 32 oldu. 2014 temmuz ayında yapılacak KPSS sınavında sadece genel yetenek ve genel kültürden girmeyi planlıyorum. Bununla beraber dışişleri bakanlıgı yada sağlık bakanlığının alım yaptıkları ve sadece KPSS3P puanın kullandıkları alımlarıda var. Sorum şu, bu temmuzda yapılacak sınava girerken KPSS A yada KPSS B grubu diye bir ayrım var mı ? KPSS B grubunda merkezi atamayla atanırken 2-3 ay sonra sınav açılması durumunda memur olsak bile dışişleri bakanlığına başvuru yapabilirmiyiz ? Dışişlerinin sınavlarını geçerek kurum değiştirebilir miyiz ? Bu konuda yarımlarınıza ihtiyacım var ?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 3 ay önce #3648 Yazan: Kül Tigin
Kül Tigin tarafından KPSS B Grubu Hakkında konusunda yanıtlandı
Merhaba tizzymsc. Öncelikle Forumun amacı bilgi paylaşımıdır bu sebeple dilediğin soruları yöneltebilirsin. 2014 yılında yapılacak sınav hem KPSS A hemde KPSS B grubu için olacaktır. Dilersen birine ya da ikisine birden girebilirsin. Sadece KPSS B grubu sınava girersen KPSSP3 ile alım yapan kurumlara girebilirsin.

Bir KPSS puanını kullanarak merkezi yerleştirme ile bir kuruma yerleştirilirsen aynı puanla başka bir kuruma merkezi yerleştirme ile giremezsin. Ancak kurumsal yerleştirmeler buna istisnadır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 3 ay önce #3650 Yazan: tizzymsc
tizzymsc tarafından KPSS B Grubu Hakkında konusunda yanıtlandı
çok teşekkürler cevabınız için. Ben öğretmen yada iktisat/işletme mezunu olamadığım için direk tek oturuma gireceğim. İncelediğim kadarıyla bakanlıklar yada diğer kurumlar bazen genel alım yapmaktadır. Onda da genel yetenek , genel kültür ve ingilizcenin farklı kombinasyonlarının puanlarını istemektedir. Kpss deki dil olayı kalktıgı içinde sadece KPSS P3 + YDS talep etmektedirler. Peki bu merkezi yerleştirme ile bir yere yerleştiğimde 3 ay sonra bile olsa bakanlık gibi kurumların sınavlarını kazanırsam oraya geçmede bir engel olur mu ? Mesela 2014 agustos merkezi sistemle bir yere atandınız ve dışişlerini bakanlıgının KPSS3 le sınav açtı ve sınavları kazandınız. Bu şekilde Kasım 2014 te oraya başladınız. Bu şekilde bir geçiş olabilir mi ? Yoksa istifa etmek mi gerekiyor. Bu sınavlara girebilmek için.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 3 ay önce #3651 Yazan: Kül Tigin
Kül Tigin tarafından KPSS B Grubu Hakkında konusunda yanıtlandı
Memur olarak çalışmakta iken KPSS puanı ile başka bir kuruma atanırsanız, muvafakat mekanizması devreye girer. Yani halen çalıştığınız kurumun sizin hizmetinize ihtiyacı olmadığını belirterek sizin yeni kurumunuza atanmanıza onay vermesi gerekir. Bu gibi durumlarda kurumlar genelde sorun çıkarmamaktadır. Ancak sorun çıkarsa muvafakat talebinin reddine karşı dava açma olanağınız vardır.
İstifa bu gibi durumlarda kullanılamaz çünkü istifanın durumuna göre 6 aydan-1 yıla kadar değişen bir süre devreye girerki, bu süre boyunca yeniden memuriyete atanamazsınız.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 3 ay önce #3670 Yazan: salih kanat
salih kanat tarafından KPSS B Grubu Hakkında konusunda yanıtlandı
daha iyi maaşı olan bir yeri kazanırsan mahkemede açacağın davayı mutlka kazanırsın.. ;)

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.140 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.