logo yeni

calisanlar2 copy

Sizce Ne Yapmalıyım?

Çok
1 hafta 3 gün önce #18164 Yazan: yesnow
Sizce Ne Yapmalıyım?, yesnow tarafından oluşturuldu
Merhabalar, şu an Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde 3.sınıftayım. Lisede Elektrik-Elektronik bölümünü okudum. Sizce bu yıl Ortaöğretim KPSS'ye girerek teknisyen olarak mı atanmayı tercih etmeliyim? Yoksa Lisans sınavına girerek direkt mühendis olarak atanmayı mı denemeliyim? Biliyorsunuz elektrik elektronik teknisyen kadroları 85 civarı puanlarla atanabiliyor. Elektrik Elektronik Mühendisliği kadroları ise 90 civarında. Oraöğretim sınavına daha uzun bir süre var ve daha iyi çalışabileceğimi düşünüyorum. Siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz? Bu arada teknisyen olarak atandığımda okulumu bitirmeyle ilgili de bir sorunum var. Fakülteme özel olarak 4 aylık bir iş yeri eğitimi adı altında staj yapmam gerekiyor. Bu staj, haftanın 4 günü iş yerinde olmamı gerektiriyor. Teknisyen olarak çalıştığım kurumda yapabileceğimi düşünüyorum. Açıkçası bayağı düşünmem gerekiyor. Zaman ayırıp konuyla ilgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 hafta 3 gün önce #18165 Yazan: keremcem
keremcem tarafından Sizce Ne Yapmalıyım? konusunda yanıtlandı
Ben olsam işe girmeden önce nasıl kolay işe girerimi değilde, önümüzdeki 40 yıl boyunca hangi işi yapmak isterdim diye düşünürdüm. Yinede bu konuda tavsiye vermek zor çünkü sen kendini en iyi tanıyan kişisin. Herkes farklı bir yol çizecektir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yesnow

Çok
1 hafta 3 gün önce #18166 Yazan: yesnow
yesnow tarafından Sizce Ne Yapmalıyım? konusunda yanıtlandı
Yanıtınız için teşekkür ederim. Hangisi yapmanın daha akıllıca olduğunu ve avantajlarını düşünmeye çalışıyorum. Çünkü okulumu 1 yıl uzattım ve ailemin maddi durumu iyi değil. Bir an önce bir şekilde çalışmaya başlamam gerek. Mühendislik yapmak istiyorum elbette, önce teknisyen olarak atanırsam hedefim mühendisliğe geçmek olacak. Bir kuruma teknisyen olarak atanıp mühendisliği bitirdiğimde maaşımın arttığı bilgisine ulaştım. (Tam emin değilim) Yani belli bir süre çalışıp para kazanmak ardından da vakit kaybetmeden mühendisliğe geçmeyi düşünüyorum. 22 yaşındayım en doğru karar verebilmek için farklı fikirler, görüşler duymak istiyorum. Tekrardan teşekkür ederim.

Çok
1 hafta 3 gün önce #18169 Yazan: Memuradayi
Memuradayi tarafından Sizce Ne Yapmalıyım? konusunda yanıtlandı
Ortaogretim kpss ye çalışıp teknisyen olarak atanmak daha cazip bence. Lisans kpss de 90 altına düşmüyor puanlar ki lisans kpss ye az bir zaman kaldı. Hem çalışıp hem lisansı bitirme imkanı varsa sonradan mühendisliğe geçilebilir. Şimdi düşününce lisans okumayıp direk ortaogretim kpss den atanmayı seçerdim maaş konusunu düşününce üst öğretimle 70 tl fark olduğunu gördüm(kendi alanım için söylüyorum) 4 yılın farkının 70 TL olması insana boşuna lisans okumuşum dedirtiyor. Elbette bir çok faktör var ekonomik olarak değil sadece. Teknisyen olarak en kısa zamanda başlayıp aynı zamanda lisansa devam edilebilir hatta yüksek lisansa devam edilebilir diye düşünüyorum. Tabi bu konularda insan içinden geçeni yapmalı
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yesnow

Çok
1 hafta 2 gün önce - 1 hafta 2 gün önce #18171 Yazan: yesnow
yesnow tarafından Sizce Ne Yapmalıyım? konusunda yanıtlandı
Teşekkür ederim hocam. Kafam çok karışık karar vermem uzun sürecek.
Son Düzenleme: 1 hafta 2 gün önce Düzenleyen:yesnow

Sayfa oluşturma süresi: 0.159 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.