logo yeni

calisanlar2 copy

Nafaka İndirimi Hk Yardım?

Çok
2 hafta 6 gün önce #17679 Yazan: canbatar
Nafaka İndirimi Hk Yardım?, canbatar tarafından oluşturuldu
Merhabalar ben eski eşimden boşanalı 3 yıl oldu ve bu boşanmadan iki çocuğum var 3 ve 5 yaşlarında ve mahkeme iştirak nafakası olarak toplam 500 tl bağladı. Bir yıl sonra eski eşim nafaka arttırım davası açtı ve 700 tl oldu ve ayrıca her yıl ÜFE oranında arttırılması diye karara bağlandı. Sorum şudur Mahkeme nafakanın arttırılmasındaki en büyük neden benim ababmın evinde oturmam oldu ve çocukların kreşe gitmesiydi. Şimdi ben memurum eski eşimde hemşire ben nafaka kesintisiyle beraber 2600 tl alıyorum eski eşim ise nafakayla beraber 4.600 tl alıyor. Bu yıl tayinin çıktı başka memlekete kira ve ev eşyaları aldım maddi durumumda inanılmaz düşüşlük oldu ve 5 yaşındaki oğlum seneye devlet okuluna gidecek böyle bir durumda nafaka indirim davası açabiliyor muyum.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 hafta 5 gün önce #17680 Yazan: kuzey
kuzey tarafından Nafaka İndirimi Hk Yardım? konusunda yanıtlandı
Nafaka ili ilgili olarak, tarafların durumlarında değişiklik olduğunda yeniden dava açılması mümkün olabilmekle birlikte, durumdaki değişmeye bağlı olarak mahkeme tarafından indirim kararı verilmesi de söz konusu olabilir.

Çok
2 hafta 5 gün önce #17681 Yazan: canbatar
canbatar tarafından Nafaka İndirimi Hk Yardım? konusunda yanıtlandı
İlginiz için çok teşekkür ederim hocam

Sayfa oluşturma süresi: 0.214 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.