logo yeni

calisanlar2 copy

İş hakkı

Çok
3 yıl 3 ay önce #16266 Yazan: hakanbezikoglu
İş hakkı, hakanbezikoglu tarafından oluşturuldu
Babam 1989 da emniyette görevli iken ekip otosuyla kaza geçirdi ve vefat etti.Vazife malulü olduğu için bir iş hakkı tanındı.Müracatlarımı yaptım.Sonucunu beklemekteyiz.Ancak 17 'yaşındayken kız arkadaşım ben kendim geldim dediği halde ailesi şikayetçi olduğu için kız kaçırmaktan (1sene 1 ay 10 gün) ceza aldım.Cezamı çektim.Gençlik cahillik işte.Şimdi iş hakkımı kullanmak için başvurdum. O zaman 17 yaşında olduğum için bu çıkarma.Kafam çok karışık.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.tskler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 3 ay önce #16267 Yazan: osman1
osman1 tarafından İş hakkı konusunda yanıtlandı
Kasten işlenen herhangi bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alınması memuriyete engel sayılıyor. Belirttiğiniz suç nedeniyle verilen hapis cezaları, daha sonra affa uğradığında ya da infazından sonra memnu hakların iadesi kararı alındığında, artık memuriyete girmeye engel oluşturmuyor.

Bu nedenle, aldığınız hapis cezasının memuriyete girişte sorun yaratabileceğini, ancak mahkemeden memnu hakların iadesi kararı almanız durumunda memuriyet giriş engelinin kalkabileceğini düşünüyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 3 ay önce #16272 Yazan: hakanbezikoglu
hakanbezikoglu tarafından İş hakkı konusunda yanıtlandı
Yazdiginiz gibi bugün adliyeye gittim dediginizi yapmak icin.Adliye kalemi adli sicilini alt katta cikar gel ve hakimi onaylat dedi.Adli sicilimi devlet dairesine diye aldim ve kaleme gittim.Ancak kalem adli sicilim olmadigini ve adli arsivimin olmadigini söyledi.Onun icin memnu acmama gerek kalmadigini söylediler.Sizce simdi yapmam gereken nedir?Emniyette ehliyet degisimi yaparken ordaki memur gördü.sordu yani emniyette cikiyor.Ne yapabilirim.Yardimci olursaniz sevinirim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 3 ay önce - 3 yıl 3 ay önce #16273 Yazan: muna
muna tarafından İş hakkı konusunda yanıtlandı
İşe girerken adli sicil kaydını esas alacaklarına göre, bir sorun çıkmaz herhalde. Ama işe girdikten sonra, gerekli şartları taşımadığınız ortaya çıkarsa görevinize de son verilebilir.
Hakkınızda karar veren veya ikametinizin bulunduğu yerdeki benzer mahkemeye yazılı olarak başvurarak alacağınız cevap üzerine hareket etmeniz daha uygun olabilir.
Ayrıca, 1 yıldan fazla süreli her hapis cezalarından taksirli suçlar (kasten işlenmemiş olanlar) memurluğa engel olmadığından, bu hallerde memuriyet için memnu hakların iadesi kararı almaya da gerek olmayacağını düşünüyorum.
Öte yandan, memnu hakların iadesi kararı verilebilmesi için cezanın bitiş tarihinden itibaren 3 yıl geçmiş olması da gerekir diye biliyorum.
Son Düzenleme: 3 yıl 3 ay önce Düzenleyen:muna

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.142 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.