logo yeni

İdare Mahkemesi Kararı Kesinleşmeden vekalet ücreti talep edilir mi?

Daha
6 ay 2 hafta önce #15258 yazan Baybaskan80
Baybaskan80 konu oluşturdu: İdare Mahkemesi Kararı Kesinleşmeden vekalet ücreti talep edilir mi?
Merhaba arkadaşlar. Bir disiplin cezası için İdare mahkemesince davanın reddine kararı çıktı. Danıştay’a Adli Yardım talebiyle temize gönderdim. Adli yardım talebim kabul edildi. Bu arada davalı idare mahkeme kararında belirtilen avukat vekalet ücretini talep etmektedir.
Benim sorum;
İdare Mahkemesi Kararı Kesinleşmeden vekalet ücreti talep edilir mi?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
6 ay 2 hafta önce #15260 yazan turanaga
turanaga konu cevapladı: İdare Mahkemesi Kararı Kesinleşmeden vekalet ücreti talep edilir mi?
Uygulamada kurumlar genellikle kararın kesinleşmesinden sonra yargılama giderleri ve vekalet ücretini istiyor.

Ancak, ortada bir karar var ve bu karar vekalet ücretine hükmetmiş. Kurum bu karara istinaden vekalet ücretini de talep edebilir. Davanın izleyen aşamalarındaki gelişmelere göre, tahsil edilen vekalet ücretinin ilgili personele iadesi de söz konusu olabilir.

Daha
6 ay 2 hafta önce #15262 yazan Baybaskan80
Baybaskan80 konu cevapladı: İdare Mahkemesi Kararı Kesinleşmeden vekalet ücreti talep edilir mi?
Sayın turanaga, İlgi ve cevabınız için teşekkür ederim.
Peki, Dava henüz kesinleşmemiş olması nedeniyle sadece bu konuda yürütmeyi durdurma talep veya itiraz edebilir miyim?

Daha
6 ay 2 hafta önce #15263 yazan turanaga
turanaga konu cevapladı: İdare Mahkemesi Kararı Kesinleşmeden vekalet ücreti talep edilir mi?
Bu konuda hakkınızda yapılacak işleme karşı da dava açmanız ve yurutmenin durdurulması talebinde bulunmanız mümkün.
Yeni bir dava olur bu. Bu davayı kaybederseniz bunun için de yeniden masraf ödemeniz gerekebilir.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.470 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.