logo yeni

calisanlar2 copy

boşanmış eşlerde çocuk görme ve gösterilmesi hakkında.

Çok
4 yıl 7 ay önce #14285 Yazan: Astsubay7979
eşimin boşandığı eski eşinden 2 adet 9 ve 13 yaşlarında çocuğu vardır ve çocukların velayeti babalarındadır.
Boşandıklarında mahkeme eşime çocuklarını görme konusunda belirli zamanlar belirlemiştir. Ancak çocukları bursada bizde ankarada ikamet ettiğimizden ancak tatillerde ankara ya yakın olan kırıkkaleye geldiklerinde yani senede bir kez çocuklarını görebilmektedir.
Çocuklarının babası olan eşimin eski eşi ev taşıyacağım gibi bahanelerle eşimin çocukları almasını bir iki ay onunla yaşamasını istiyor ve eğer çocuklarını belirtilen süre ile almazsa kendisini mahkemeye vereceğini söyleyerek tehdit etmektedir.
Eşimin boşandığı eski eşi (çocukların babaları bekardır ve velayet çocukların babalarına aittir.) mahkeme açtığı taktirde böyle bir durumda benim eşimi (velayet benim eşimin üzerinde değildir ve eşim ev hanımı olup kendine ait hiç bir kazancı geliri yoktur.) mahkemeye verdiği taktirde herhangi bir suçlamayla bizi mağdur eder mi ? yoksa mahkemeye verse bile hiç bir şey çıkmaz mı ?
Teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 7 ay önce #14292 Yazan: osman1
Anlattığınız konu farklı bir hukuk dalına ilişkin olduğundan, burada yazan arkadaşların vereceği cevaplar çok isabetli olamayabilir ve hatalı davranmanız sonucunu doğurabilir diye düşünüyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.158 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.