logo yeni

calisanlar2 copy

sözleşmeli çalışıp görevinden ayrılan memur olabilirmi

Çok
6 yıl 11 ay önce #6710 Yazan: indiana
sözleşmeli çalışan bir yakınım görevinden istifa etmişti. şimdi memur olabilirmiyim diye sordu bende ancak sınava girmen lazım dedim. hangi hükme göre memur atanmam mümkün değil diye soruyor bilen varmıdır

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 11 ay önce #6733 Yazan: nazli
Memur olabilmek için ilk defa Devlet memurluğuna giriş için gerekli sınavları kazanmak gerekir. Memur olmak isteyen sözleşmeliler ilk defa memur olacaklarından, memur olmak için gerekli sınavlara girmek zorundalar. (ya da yasal bir düzenleme yapılıp sözleşmeliler kadroya geçecek)

657 sayılı Kanun madde 50'de "Devlet kamu hizmet ve görevlerine Devlet memuru olarak atanacakların açılacak Devlet memurluğu sınavlarına girmeleri ve sınavı kazanmaları şarttır." hükmü buna gerekçe gösterilebilir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 11 ay önce #6747 Yazan: metinc
KPSS ye girmen lazım yada sözleşmelileri kadroya geçiren bir kanun gibi yasal bir düzenleme ile daha önce çalışan sözleşmelilerin sınavsız memuriyete geçme imkanı veren düzenleme yapılması lazım.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.125 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.