logo yeni

calisanlar2 copy

Kpss ile 657den 4b ye veya 399 kit e nasıl gecilir

Çok
3 hafta 2 gün önce #18664 Yazan: At Nalı
Evet  editör arkadaşlar  ve bilgisi olan diğer arkadaşlar kpss ile 657 den 4b veya 399 sözleşmeli kit e nasıl gecebilirim 10 yıllik memurum . Kpss ile açıktan alımla veya merkezi olarak 4b veya kit e sözleşmeli atanirsam istifa süreci nasil işler. Atandigim kurum atama kararnamemi cikarip teblig etmek icin beni arar mi . Isleyis nasil olur . Kararname ciktiktan sonra eski kurumdan nasil istifa etmeliyim . Usulune uygun istifa islemleri kaç gün sürer yeni kurum atama kararnamesini cikartip bana teblig mi edecek sonra mi ben istifa etmeliyim . Bu süre siniri ne kadar 15 gün mü . Daha sonra kitte zorunlu calisma suresi 3 yil mi . 4b de herhangi bir zorunlu çalisma süresi var mi . Benim adayligim kalktigi icin sozlesmeli alim da tekrar aday olur muyum . Sozlesmeli personelin isine kolaylikla son verilir mi . 

kpss ile tekrar 657 ye atanmak icin 4b veya kitte bekleme suresi var mi . Yani kitteki 3 yil zorunlu calisma suresi dolmadan tekrar 657 ye atama olmaz mi . 4b de boyle bir sure var mi .
657 de tabi calisirken tekrar 657 ye tabi kadroya atanmak icin 6 ay onceden istifa mi etmek gerekiyor . Usulune uygun istifa islemleri kac ay surer . 
istifa etmeden baska bir kurumda daha dusuk dereceye ataninca eski kurum muvafakat vermez mi .
Ayni kuruma tekrar 657 ye tabi olarak farkli hizmet sinifina kpss ile atanilirsa ornegin eoh ten gih sinifina atanilirsa kurum kendi icinde bu atamayi yapar mi .
Yerlestirme olup kurum atamayi yapmazsa o kpss puani bir daha kullanilmaz mi .
tesekkurler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 hafta 1 gün önce #18665 Yazan: kuzey
kuzey tarafından Kpss ile 657den 4b ye veya 399 kit e nasıl gecilir konusunda yanıtlandı
Bu siteyi sık takip eden biri olarak, sorularınızın hepsinin cevabının burada olduğunu düşünüyorum. Aranma bölümünden araştırırsanız cevaplara ulaşırsınız sanırım.

Çok
3 hafta 1 gün önce - 3 hafta 1 gün önce #18666 Yazan: metinc
metinc tarafından Kpss ile 657den 4b ye veya 399 kit e nasıl gecilir konusunda yanıtlandı

At Nalı Yazan:: Evet  editör arkadaşlar  ve bilgisi olan diğer arkadaşlar kpss ile 657 den 4b veya 399 sözleşmeli kit e nasıl gecebilirim 10 yıllik memurum . Kpss ile açıktan alımla veya merkezi olarak 4b veya kit e sözleşmeli atanirsam istifa süreci nasil işler. Atandigim kurum atama kararnamemi cikarip teblig etmek icin beni arar mi . Isleyis nasil olur . Kararname ciktiktan sonra eski kurumdan nasil istifa etmeliyim . Usulune uygun istifa islemleri kaç gün sürer yeni kurum atama kararnamesini cikartip bana teblig mi edecek sonra mi ben istifa etmeliyim . Bu süre siniri ne kadar 15 gün mü . Daha sonra kitte zorunlu calisma suresi 3 yil mi . 4b de herhangi bir zorunlu çalisma süresi var mi . Benim adayligim kalktigi icin sozlesmeli alim da tekrar aday olur muyum . Sozlesmeli personelin isine kolaylikla son verilir mi . 

kpss ile tekrar 657 ye atanmak icin 4b veya kitte bekleme suresi var mi . Yani kitteki 3 yil zorunlu calisma suresi dolmadan tekrar 657 ye atama olmaz mi . 4b de boyle bir sure var mi .
657 de tabi calisirken tekrar 657 ye tabi kadroya atanmak icin 6 ay onceden istifa mi etmek gerekiyor . Usulune uygun istifa islemleri kac ay surer . 
istifa etmeden baska bir kurumda daha dusuk dereceye ataninca eski kurum muvafakat vermez mi .
Ayni kuruma tekrar 657 ye tabi olarak farkli hizmet sinifina kpss ile atanilirsa ornegin eoh ten gih sinifina atanilirsa kurum kendi icinde bu atamayi yapar mi .
Yerlestirme olup kurum atamayi yapmazsa o kpss puani bir daha kullanilmaz mi .
tesekkurler

Çok sayıda soru sormuşsun, sorularının cevaplarını aşağıdaki llinklerde bulacağını düşünüyorum:

https://memurunyeri.com/forum/kit-personeli/2669-657-den-399-a-geciste-istifa.html

https://memurunyeri.com/diger-kamu-personeli/399-2-sayili-cetvele-tabi-personel/7109-memuriyetten-istifa-edip-399-sayili-khk-ye-tabi-sozlesmeli-pozisyona-geciste-bekleme-sureleri.html   

https://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/devlet-personel-baskanligi-gorusleri/kpss-sinav-ve-nitelikler/1461-memurken-istifa-edenin-399-sozlesmeli-pozisyonlar-na-atanmak-icin-kpss-girme-zorunlulugu.html   

https://memurunyeri.com/diger-kamu-personeli/657-4b-sozlesmeli-personel/20368-4-b-sozlesmeli-personelin-sozlesmesi-neden-feshedilir.html
Son Düzenleme: 3 hafta 1 gün önce Düzenleyen:metinc

Çok
3 hafta 1 gün önce #18668 Yazan: At Nalı
Tesekkurler

Sayfa oluşturma süresi: 0.159 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.