logo yeni

calisanlar2 copy

ACİL, ASTSUBAYLIKTAN NORMAL MEMURLUĞA GEÇİŞ

Çok
2 ay 6 gün önce - 2 ay 6 gün önce #18596 Yazan: SARP
MERHABA ARKADAŞLAR
2007 YILINDA FİİLİ HİZMETE BAŞLADIM.NASİP OLUR İSE 15 YILLIK ZORUNLU HİZMETİMİ TAMAMLADIKTAN SONRA MEMLEKETİM CİVARINDAKİ HERHANGİ BİR BELEDİYEDE MEMUR OLARAK ÇALIŞMAK İSTİYORUM.BU KONU HAKKINDA ÇEŞİTLİ OLAYLAR DUYUYORUZ. KİMİ ÖNCEDEN İSTİFA EDİP SONRA HERHANGİ BİR KURUMUN ALMASINI BEKLİYORMUŞ, KİMİ İSE ÖNCEDEN ANLAŞITIĞI KURUM İÇİN BAĞLI OLDUĞU KUVVETTEN MUHAFAKATNAMESİNİ İSTİYORMUŞ VE BÖYLECE HAK VE ZAMAN KAYBI YAŞAMADAN KURUMA GEÇİŞ YAPIYORMUŞ. BİR DE ŞÖYLE DENİLİYOR, BU ZAMANA KADAR MUHAFAKATNAMESİNİ ALABİLEN OLMAMIŞ VE ZORUNLU İSTİFA EDİP GEÇEBİLMİŞLER. SON OLARAK DA ALICI KURUMUN TALEP YAZISINA OLUMSUZ GÖRÜŞ VEREN KUVVETİ İSTİNAF MAHKEMESİNE ŞİKAYET EDİP KAZANANLAR VARMIŞ. ÇEŞİTLİ ÇEŞİTLİ SÖYLENTİLER VAR VE BU KONUDA GERÇEK BİLGİLERE SAHİP KİŞİLERİN SÖZLERİNE VE ÖNERİLERİNE İHTİYACIM VAR, ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.
Son Düzenleme: 2 ay 6 gün önce Düzenleyen:SARP

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 5 gün önce #18598 Yazan: muna
muna tarafından ACİL, ASTSUBAYLIKTAN NORMAL MEMURLUĞA GEÇİŞ konusunda yanıtlandı
Başka bir personel kanununa (926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanuna) tabi olarak görev yaparken, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi bir göreve naklen atama mümkün olamamaktadır.
Ancak, bir personel kanununa (926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanuna) tabi olan bir kişi 657 sayılı Kanuna tabi bir göreve geçmek istiyorsa, halen tabi olduğu mevzuata uygun şekilde istifa ederek, geçmek isteyeceği kurumun da kabul etmesi halinde başka bir kuruma geçebilir.
Özetle, astsubaylıktan Devlet memurluğuna geçmek isteyen kişinin, ayrılmak istediği kurumdan muvafakat almasına gerek bulunmamaktadır. Öncelikle geçmek istediğiniz kurumun sizi kabul etmesi ve atamanızı yapması sonrasında, astsubaylıktan istifa ederek yeni görevinize başlayacağınız gibi; önceden istifa edip atanabileceğiniz kurum arama yolunu da seçebilirsiniz. Mağduriyet yaşamamak için, önce atama işleminizin yapılmasını beklemeniz ve sonra istifa etmeniz daha uygun olur diye düşünüyorum.
Atanacağınız kurum muvafakat isteme yoluna giderse, buradaki muvafakat isteği mevzuattan kaynaklı ve zorunlu bir istek değil, atanmak istediğiniz kurumun nezaketen başvurduğu bir yol veya sizi atamamak için gerekçe üretme amacı ile olabilir. Ayrıca, nezaketen istenen muvafakatin reddedilmesi hali de atamanızın yapılmasına engel teşkil etmeyecektir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.123 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.