logo yeni

calisanlar2 copy

Kitlere atanma

Çok
2 ay 2 hafta önce #18571 Yazan: Meesbe
Kitlere atanma, Meesbe tarafından oluşturuldu
Merhaba sizlerden bir konuda bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

2020/1 merkezi atamasında 657ye tabi bir kamu kurumuna aday memur olarak atamam yapıldı ve 21.11.2020 tarihi itibariyle kuruma atandığıma dair atama tebligatı tarafıma ulaştı.Ancak çeşitli sağlık sorunları sebebiyle 657 sayılı kanunda belirtilen süre içersinde görevime başlayamadım.Atama işlemimin iptal edilip edilmediğini kuruma ulaşamadığım için öğrenemiyorum.Bu durumda 2020 yılı yeni kpss puanımla KİT kurumlarına yerleşmem durumunda atama işlemim yapılır mı ? Atama işleminin iptalinin olup olmaması yeni bir kurumda çalışmaya engel olur mu ?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: SelmaTekin10

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 2 hafta önce #18573 Yazan: kuzey
kuzey tarafından Kitlere atanma konusunda yanıtlandı
Daha önce girmiş olduğunuz KPSS puanı ile Devlet memuru olarak yerleştirilmiş ve atanmış olduğunuz kamu kurumunda süresi içerisinde göreve başlamamış olmanız nedeniyle ( bir göreve ilk atananlardan belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın süresi içinde işe başlamayanların atanmaları iptal edilir ve bunların belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler nedeniyle göreve başlamama hali iki ayı aştığı takdirde atama işlemi atamaya yetkili makamlarca iptal edilir.)
atamanızın iptal edilmesi halinde, yeni KPSS ile bir KİT'e sözleşmeli personel olarak yerleştirilmenize ve atanmanıza engel bir durum söz konusu olmayacaktır.
Öte yandan, göreve başlamamış olma sebebiniz belge ile ıspatı mümkün bir sebebe dayanıyorsa, bu belgeyi ilgili kuruma ileterek atamanızın iptal edilmemesini veya iptal edilmiş ise bu iptal işleminin geri alınmasını talep etmeniz mümkün olabilir diye düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: SelmaTekin10

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.144 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.