logo yeni

calisanlar2 copy

sözleşmeli 4 b den sözleşmeli 4 b ye geçiş

Çok
3 ay 3 hafta önce #18484 Yazan: Salur
Merhaba. 1.5 yıldır 4b sözleşmeli Büro personeli olarak çalışıyorum. Sözleşmeli iş ve meslek danışmanı olmak istiyorum. Geçişte herhangi bir engel var mı?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 ay 3 hafta önce #18486 Yazan: osman1
osman1 tarafından sözleşmeli 4 b den sözleşmeli 4 b ye geçiş konusunda yanıtlandı
Gerekli eğitim şartını taşıyor olmanız halinde, ilk defa 4/B statüde işe girme usulüyle İş ve Meslek Danışmanı unvanına geçmeniz söz konusu olabilir.

Çok
3 ay 2 hafta önce #18488 Yazan: Salur
Salur tarafından sözleşmeli 4 b den sözleşmeli 4 b ye geçiş konusunda yanıtlandı
Gerekli eğitim şartı dediğiniz ne oluyor?
Yaptığım araştırmada net bilgiye ulaşamıyorum.
4b den 4b ye geçiş diye araştırdığımda şöyle yazı buldum:
https://www.memurlar.net/haber/757232/4-b-sozlesmeli-personelin-kpss-puaniyla-sik-sik-yer-degistirip-kadrolari-bos-birakmasinin-onune-gecilecek.html

Çok
3 ay 2 hafta önce - 3 ay 2 hafta önce #18489 Yazan: osman1
osman1 tarafından sözleşmeli 4 b den sözleşmeli 4 b ye geçiş konusunda yanıtlandı
İş ve Meslek Danışmanı pozisyonuna atanabilmek için gerekli; eğitim şartı ve diğer şartları taşımanız halinde, ilk defa 4/B statüde işe girme usulüyle İş ve Meslek Danışmanı unvanında görev alabilirsiniz.

https://memurunyeri.com/diger-kamu-personeli/657-4b-sozlesmeli-personel/20459-sozlesmeli-4-b-personel-baska-kuruma-nasil-gecer.html
Son Düzenleme: 3 ay 2 hafta önce Düzenleyen:osman1

Çok
3 ay 2 hafta önce #18490 Yazan: Salur
Salur tarafından sözleşmeli 4 b den sözleşmeli 4 b ye geçiş konusunda yanıtlandı
Önerdiğiniz yazıyı okuduğumda geçiş için sorun görünmüyor. Ancak başka bir kaynakta değerlendirme şöyle yapılmış:
Değerlendirme

Yapılan bu yeni düzenlemede "Öğrenim durumu itibarıyla ihraz edilen" unvan şartı getirilmiştir. Bu yeni düzenlemeden dolayı öğrenim durumu itibariyle kazanılamayacak bir unvana geçiş söz konusu olamayacaktır.

Bir kaç örnek verecek olursak, arkeolog, mühendis, hemşire, biolog gibi unvanlar öğrenim ile kazanılan unvanlardır. İlgili bölümlerden mezun olanlar bu unvanları alabilmektedir. Ancak, büro personeli, yurt yönetim personeli unvanı öğrenim ile kazanılan bir unvan değildir. Veyahut da İş ve Meslek Danışmanı unvanı öğrenim ile kazanılan bir unvan değildir.

Bu yeni düzenleme gereğince, Ek 4 sayılı cetvelde yer alsa da, öğrenim durumu ile kazanılmayacak unvanlara artık istifa edip geçiş yapmak söz konusu olamayacak.
Sizden ricam beni aydınlatır mısınız?
Sözleşmeli Büro personeli olan biri kpss ye girerek sözleşmeli iş ve meslek danışmanlığının sınavlarını geçerek atanırsa yasal bir engel söz konusu olur mu?

Çok
3 ay 2 hafta önce #18491 Yazan: metinc
metinc tarafından sözleşmeli 4 b den sözleşmeli 4 b ye geçiş konusunda yanıtlandı
iş ve meslek danışmanlığı öğrenim durumu itibariyle ihraz edilen unvan değildir. Sınavları verirseniz atanırsınız.

Sayfa oluşturma süresi: 0.146 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.