logo yeni

calisanlar2 copy

Bilgi isteği

Çok
2 ay 3 hafta önce #18452 Yazan: Meesbe
Bilgi isteği, Meesbe tarafından oluşturuldu
Merhaba

2020/1 merkezi atamasıyla Sosyal Güvenlik Kurumu memur kadrosuna atandım.Kurum henüz göreve başlatmadı.2020 yılı yeni KPSS puanımla merkezi atamadan kamu iktisadi teşebbüslerine(kit) tercih verip yerleşmem durumunda yeni kurumuma atamam yapılır mı ? Aday memur olduğum için istifa etmem durumunda herhangi bir yaptırımla karşılaşır mıyım?
Cevaplarsanız çok sevinirim.
Teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 3 hafta önce #18453 Yazan: keremcem
keremcem tarafından Bilgi isteği konusunda yanıtlandı
Öncelikle atamanız yapılmadığı sürece aday memur statünde başlamamıştır. Kılavuzda yazdığı gibi merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, daha sonraki personel alımları için yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar. Ancak kurumsal yerleştirmelerde bu kural geçerli değildir.

Çok
2 ay 3 hafta önce #18454 Yazan: Meesbe
Meesbe tarafından Bilgi isteği konusunda yanıtlandı
Teşekkür ederim cevabınız için.Dediğiniz gibi aday memurluk statüm başlamadı henüz.Bu durumda kurum Aralık ayındaki KPSS 2020/2 tercihine kadar göreve başlatmazsa 2020 yılı yeni KPSS puanımla ÖSYM tercihlerine başvuruda bulunabilir miyim ? 2020/1 atamasında 2018 puanımı kullanmıştım çünkü

Sormak istediğim 2.soru ise 2018 puanımla atandığım kurumda göreve başlarsam ÖSYM nin diğer merkezi atamalarına 2020/2-2021/1-2021/2-2022/1 tercihte bulunup 399 KHK yA tabi KİT kadrolarına yerleşebiliyor muyum?Aday olduğum durumda 6 ay/1 yıl cezası beni etkiliyor mu ?

Çok fazla soru sordum ama benim için çözülmesi önemli bir konu teşekkür ederim şimdiden ilginize

Çok
2 ay 3 hafta önce #18455 Yazan: keremcem
keremcem tarafından Bilgi isteği konusunda yanıtlandı

Meesbe Yazan:: Teşekkür ederim cevabınız için.Dediğiniz gibi aday memurluk statüm başlamadı henüz.Bu durumda kurum Aralık ayındaki KPSS 2020/2 tercihine kadar göreve başlatmazsa 2020 yılı yeni KPSS puanımla ÖSYM tercihlerine başvuruda bulunabilir miyim ? 2020/1 atamasında 2018 puanımı kullanmıştım çünkü

Sormak istediğim 2.soru ise 2018 puanımla atandığım kurumda göreve başlarsam ÖSYM nin diğer merkezi atamalarına 2020/2-2021/1-2021/2-2022/1 tercihte bulunup 399 KHK yA tabi KİT kadrolarına yerleşebiliyor muyum?Aday olduğum durumda 6 ay/1 yıl cezası beni etkiliyor mu ?

Çok fazla soru sordum ama benim için çözülmesi önemli bir konu teşekkür ederim şimdiden ilginize

Aynı puanı merkezi yerleştirmelerde yerleştirmeniz yapıldıysa bir kez kullanabiliyorsunuz. Dolayısıyla 2018 puanını kullandıysanız zaten sorun yaşamadan 2020 yılı puanını kullanarak yerleştirmelere başvurursunuz.

Bekleme süresi ise 657 sayılı Kanunda düzenlendiğinden sadece devlet memurlarını bağlamaktadır. Yani 399 sayılı KHK ye göre sözleşmeli statüye atanmak için başvuranlar için herhangi bir bekleme süresi yoktur.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Meesbe

Çok
2 ay 3 hafta önce #18456 Yazan: Meesbe
Meesbe tarafından Bilgi isteği konusunda yanıtlandı
Bu konuda bilginiz var mı acaba ?

2018 puanımla kazandığım kadrolu memurlukta göreve başlamadım.2020 puanımla ÖSYM üzerinden yapılacak merkezi atamalara ve sözleşmeli alımlara başvuruda bulunabilir miyim? ÖSYM nin bu konuda bir yaptırımı var mı ?

Çok
2 ay 2 hafta önce #18457 Yazan: osman1
osman1 tarafından Bilgi isteği konusunda yanıtlandı
Başvuruda bulunabilirsiniz. Belirttiğiniz şekildeki bir başvurudan dolayı yaptırım olmaz.

Sayfa oluşturma süresi: 0.254 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.