logo yeni

calisanlar2 copy

şehit yakını olarak memurların aynı bakanlık içerisinde atamaları

Çok
7 ay 2 hafta önce #18300 Yazan: yasemin120893
Merhabalar ben çevre şehircilik bakanlığı bünyesindeki bir kurumda çalışmaktayım şehir ve gazi yakını olarak atamam yapıldı ve adaylığım kalktı. aynı bakanlık içersisinde farklı bir müdürlüğe geçiş yapmak istiyorum. Bu konu hakkında nasıl bir yol izlemeliyim. Konu ile ilgili bir kanun var mı nasıl bir dilekçe yazzabilirim. Bu konuda bilgisi ve deneyimi olan varsa rica etsem yardımcı olup fikir verebilir mi?
Teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 ay 2 hafta önce #18302 Yazan: osman1
Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atamaları Hakkında Yönetmeliğin Ek Madde 1'inde, terör eylemleri nedeniyle şehit veya çalışamayacak derecede malul olanların yakınlarının kurum içi yer değiştirme taleplerine ilişkin düzenleme yapılmış ve kurumiçi yer değiştirme taleplerinin öncelikle sonuçlandırılacağı hükme bağlanmıştır.
Hüküm şöyle:

"Ek Madde 2 – Terör eylemleri etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir
durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların, Devlet memuru olarak görev yapan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşlerinin; çalıştıkları kurum veya kuruluşların hizmet birimleri olan yerlere münhasır olmak üzere, aynı kurum içinde yer değiştirme suretiyle atanma talepleri, bu durumlarının ilgili makamlarca belgelendirilmiş olması kaydıyla, kadro imkanları da dikkate alınmak suretiyle bu Yönetmelikteki kısıtlayıcı hükümlere bakılmaksızın öncelikle yerine getirilir."

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.128 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.