logo yeni

calisanlar2 copy

Müfettişlik yeterlilik sınavından kalan eski mesleği uzmanlığa dönüş

Çok
2 ay 1 gün önce #18238 Yazan: Ali polat
Vergi müfettis yardımcısı iken yeterlilik sınavından elendim elenenler memur kadrosuna atanmakta. Eski mesleğim olan gelir uzmanlığında yeterlilik sınavını geçmiştim gelir uzmanlığı mesleğine dönebilir miyim gelir uzmanlığı yönetmeliği şu şekilde"""" Uzmanliktan ayrılarak merkezî yönetim bütçesi kapsamında ki idarelerde çalışmakta olanların yeniden uzman kadrosuna atanma talepleri başkanlıkça uygun görülmesi halinde yerine getirilir""" diye hüküm yer almaktadır yorumlar mısınız arkadaşlar

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 21 saat önce #18241 Yazan: kuzey
Yönetmeliğe göre, gelir uzmanı kadrosuna yeniden atanmak için müracaat edebilirsiniz, ancak atanıp atanmama konusunda kurumun takdir hakkı var.

Ancak, takdir hakkının keyfi kullanılamayacak olması nedeniyle, başvurunuz olumlu cevap verilebileceğini, öte yandan olumsuz cevap verilmesi durumunda ise dava açma yoluna gidebileceğinizi düşünüyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.126 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.