logo yeni

calisanlar2 copy

Belediyede kadrolu çakılı memur eşi sözleşmeli öğretmen 4 yıl sonra tayin?

Çok
3 ay 2 hafta önce #18218 Yazan: ERDEMDED
iyi günler.
Eşi üniversitede kadrolu memuru olan sözleşmeli sınıf öğretmeni 3+1 yıl çalıştıktan sonra şayet o eşinin çalıştığı ilde boş kadro varsa Şubat veya Ağustos dönemlerinde eş durumundan tayin hakkına sahip olabiliyor. Ancak eğer MEB'in yayınladığı il içi / il dışı tayinleri için norm kadro kontenjanlarında eşinin çalıştığı il yoksa söz konusu öğretmen ne yapacak? Bekleyip de kadro açılmasını mı beklesin yıllarca?. Diyelim hiç açılmadı napacak, dua edip yıllarca kadro gelsin eşimin yanına gideyim mi diyecek?
Nasıl bir çözüm bulabiliriz lütfen yardım edin. Allah aşkına ne yapabiliriz? Öğretmen olan eş eğer o ilde öğretmen olamıyorsa eş durumu isteyerek memur olabilir mi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 ay 2 hafta önce #18219 Yazan: ERDEMDED
Belediye ve üniversite memurluğunu bilenler bilir. Bilmeyenlere söyleyeyim, bu kurumlar birer yerel yönetim olduğu için ve özerk bir yapıda olduğu için eş durumu tayini, engelli memur tayini, sağlık tayini, eğitim tayini gibi tayin türlerini kullanamaz. Zaten tayin diye bir hak yok. Sadece kendi kurumunuzu kendiniz bulursanız (referans önemli) Nakil yaptırabiliyorsunuz. Ki Nakil ile Tayin çok farklı iki atama sistemi.

Çok
3 ay 2 hafta önce #18220 Yazan: metinc
Üniversitede çalışan eşin naklen başka kuruma atanması bir çözüm yolu olabilir. Aksi takdirde Bakanlığı beklemeniz lazım.

Sayfa oluşturma süresi: 0.131 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.