logo yeni

calisanlar2 copy

GİH Sınıfından Teknik Hizmetleri Sınıfına geçişinde ilave bir derece verilir mi?

Çok
1 ay 1 hafta önce - 1 ay 1 hafta önce #18208 Yazan: Livaman
Örnek;
Mühendislik bölümünden mezun olduğuna rağmen 2012 yılında GİH sınıfındaki devlet memur olarak Sağlık Bakanlığında dokuzuncu derecesinden başladı (9/1).
- 2019 atanana kadar çalıştığı toplam yedi seneye göre 2 derece + 1 kademe düşer yani 7/2 olsun.
Bu süre sırasında
- 3. Dönem Toplu Sözleşme 28. Mad. Uyarınca bir derece düşer, 6/2 olsun
- 657 Sayılı Kanunu 36. Mad. A Bend. 4. Fıkra Gereği Hükmüne göre bir derece düşer, 5/2 olsun.

2019 yılında KPSS sınavı ile Genelkurmay başkanlığındaki Teknik Hizmetleri Sınıfına atanınca mühendis ünvanı oldu.
Teknik hizmetler sınıfında görev almaları halinde, 657 sayılı Kanunun 36 maddesinin (A) bendinin 4 üncü fıkrası hükmü uyarınca bir derece düşer. Yani, Teknik Hizmetler Sınıfındaki çalışanlar sekizinci dereceden başlar. Buna göre 4/2 olur mu?
Yani, Genel İdari Hizmetleri Sınıfından Teknik Hizmetleri Sınıfına geçişinde ilave bir derece verilir mi?

Gelişme bekliyorum.
Saygılarla.
Son Düzenleme: 1 ay 1 hafta önce Düzenleyen:Livaman

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.123 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.