logo yeni

calisanlar2 copy

Üniversite Defterdarlık Bilgisayar İşletmeni Naklen Geçiş

Çok
2 ay 2 hafta önce - 2 ay 2 hafta önce #18185 Yazan: Fuzuli
Üniversite' de engelli kadrosunda Bilgisayar İşletmeni ünvanı ile üç yılımı doldurdum.Yaşım 32. Farklı bir ilde bulunan defterdarlığa müracaatım kabul edildi ve dilekçemi alıp Maliye Bakanlığına yolladılar.Maliye bakanlığı der ki : Aynı ünvanlarda geçiş yapabildiğinizden Bilgisayar İşletmeni olarak defterdarlığa geçemezsiniz kendi kurumunuza dilekçe verip memur kadrosuna düşüp memur olarak başvurmalısınız.
İncelemelerim sonucu Yök tarafından kpss ile ilk defa Bilgisayar İşletmeni ünvanı ile atandığım için bu hakka sahip olmam gerekir. Memur ünvanına da maaşım düşeceğinden ve geçişim garanti olmamasından dolayı (Defterdarımız uygun gördü fakat Bakanlık ayağı meçhul..) geçmek pek akıl karı gelmedi.Neden Bilgisayar İşletmeni olarak alınmıyorum bunun yasal bir yasağı mı var ? İlk defa yök atamasıyla atanan Bilgisayar İşletmeninin geçmesi gerekir 2008 de tekrar yönerge düzenlenmiş ? Defterdarlıkta Bilgisayar İşletmeni kadrosu yok mu ? ya da ünvan değiştiremezler mi alıp ? Evime gidemiyorum üç yıldır madurum saygılarımla
Son Düzenleme: 2 ay 2 hafta önce Düzenleyen:Fuzuli

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 2 hafta önce - 2 ay 2 hafta önce #18187 Yazan: metinc
Naklen atanırken ya aynı kadronuza ya da sizin için kazanılmış hak kabul edilen bir kadroya(örneğin daha önce çalıştığınız unvanlı bir kadroya) atanabilirsiniz.Unvan değişikliği sınavı kapsamına girecek mahiyette kurumlararası naklen atama yapılmaz. Defterdarlıkta durumunuza uygun boş bir bilgisayar işletmeni kadrosu olup olmadığını ise atanmak istediğiniz kurum bilir.
Son Düzenleme: 2 ay 2 hafta önce Düzenleyen:metinc

Çok
2 ay 6 gün önce #18213 Yazan: Fuzuli
defterdarlıkta Bilgisayar İşletmeni olarak çalışan olduğu bilgisini aldım.Maliye Bakanlığını aradım.Memur ısrarla bilgisayar işletmeninden memur kadrosuna dilekçe verip geçip öyle başvurmalısınız dedi.Ne amaçla olduğunu söylemedi.Sormaya fırsatta vermedi.Sonra şef görüştüm.Dedim ki 3 Nisan 2008 PERŞEMBEResmî GazeteSayı : 26836 sayılı değişiklik ile Maliye Bakanlığına bu ünvanı yök tarafından ilk atamada alırsak atanabileceğimiz yazıyor tamam vs dedi.Kesin birşey söylemedi.Maliye Bakanlığı muhasebat kod bilgileri ekranında 78204 kodu ile Bilgisayar İşletmeni ünvanını görmekteyim.neye istinaden bana memur kadrosuna geç öyle başvur denmekte anlam verememekteyim.Yaşım doluyor 35 yaş nakil işim kaldı lütfen yardım ediniz.syg.

Çok
2 ay 6 gün önce #18216 Yazan: muna
Konu hakkında telefonla bilgi almak yerine, talebinizi dilekçe ile başvuruda bulunarak iletmeniz, daha doğru bilgi ve sonuç almanızı sağlayabilecektir diye düşünüyorum.

Sayfa oluşturma süresi: 0.204 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.