logo yeni

calisanlar2 copy

Aday memurun kpss ile tekrar atanması

Çok
8 ay 2 saat önce #18172 Yazan: haticenr
Ben 3+1 bir ile atanmış henüz aday memurluğu devam eden, devlet hastanesinde çalışmakta olan bir lisans hemşireyim. Kpss'ye tekrar girip atanırsak kurumun muvafakat vermesiyle atandığımız başka kuruma geçebilme hakkımız var, peki aynı kurum içinde bu durum geçerli mi? Ve illa ünvan değişikliği olması şart mı? Yani kpss ile yine sağlık bakanlığının lisans hemşire kadrosuna atanamaz mıyım? Bu durumun örneği mevcut mu? Amacım il değiştirmek lütfen zaten atanmışsınız demeyin ailemin yanına gitmek için hiçbir yolumuz yok çünkü. Bu konuda hiçbir bilgiye ulaşamadım cevaplarsanız çok sevinirim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 ay 4 hafta önce - 7 ay 4 hafta önce #18173 Yazan: Kül Tigin
Kül Tigin tarafından Aday memurun kpss ile tekrar atanması konusunda yanıtlandı
Sözleşmeli personelin sözleşmesini tek taraflı feshi durumunda 1 yıl bekleme şartı devreye girmektedir. Bununla ilgili istisnalar hakkında aşağıda linkini verdiğim yazıda sözleşmeli sağlık personelinin başka kurumlara atanması ile ilgili ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

https://memurunyeri.com/diger-kamu-personeli/657-4b-sozlesmeli-personel/19376-4-b-sozlesmeli-personelin-baska-kuruma-gecmesi-nasil-olur.html

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 7 ay 4 hafta önce Düzenleyen:Kül Tigin

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 ay 4 hafta önce #18175 Yazan: haticenr
haticenr tarafından Aday memurun kpss ile tekrar atanması konusunda yanıtlandı
Cevap için çok tesekkür ederim. Burada hep nakilden bahsediliyor. Ben aday memurluk sürem sonrası tekrar kpss ile atanma durumunu merak ediyorum. İstifa etmek istemiyorum ve kpss ile tekrar atanma DPB tarafından nakil olarak değerlendirilemeyeceği hükmüne varılmış. Bu bir haksa aynı kurum ve aynı ünvan için de kullanılamaz mı?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 ay 4 hafta önce - 7 ay 4 hafta önce #18177 Yazan: metinc
metinc tarafından Aday memurun kpss ile tekrar atanması konusunda yanıtlandı
Yazının ilk kısmında nakilden söz edilirken ikinci kısımda ilk defa işe alınma usulünden bahsediliyor. Parantez iiçndeki ifadeleri görebilirsin. Konuya ilişkin mevzuat ise şöyle,

Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.

Sözleşmesini;

a) Kısmi zamanlı veya proje süresi ile sınırlı çalışanlardan,

b) (Değişik: 14/05/2018-2018/11809) Öğrenim durumu itibariyle ihraz edilen ve ekli 4 sayılı cetvelde yer alan unvanlara ilişkin pozisyonlara ek 4 üncü madde çerçevesinde atanmak suretiyle unvan değişikliği yapanlardan,

c) Eş veya sağlık durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla beraber; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, birim bulunmakla beraber o birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunmaması veya en az bir yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine bağlı olarak, Ek 3 üncü maddenin (b) veya (c) bendi hükmü kendilerine uygulanamayanlardan,

tek taraflı feshedenler, bir yıllık süre şartına tabi tutulmadan yeniden istihdam edilebilirler.

Üçüncü ve dördüncü fıkra kapsamındakilerin yeniden istihdam edilebilmeleri için ilk defa işe alınma prosedürüne riayet edilmesi zorunludur.


Devlet personelin farklı bir görüşüne rastlamadım ama kurumdan sorarak hareket etmen mantıklı olur.
Son Düzenleme: 7 ay 4 hafta önce Düzenleyen:metinc
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: haticenr

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.147 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.