logo yeni

calisanlar2 copy

3. derece GİH te çalışan memur, EKPSS le 7. derece TH kadroyu tercih edebilir mi

Çok
3 hafta 6 gün önce #17927 Yazan: ERDEMDED
merhabalar.
ben halihazırda 3. derecede GİH sınıfında VHKİ kadrosunda bir memurum.
Ancak normal kadroda çalışıyorum.
EKPSS ile 7. derecedeki engelli TH kadrosuna atamamın yapılıp yapılmayacağını merak ediyorum. Kurumum aradaki fark, +3 ü geçtiği için 4 olduğu için ÖSYM tarafından atamamın yapılmayacağını yapılsa bile atanacağım kurumunun personel servisi tarafından atamanın iptal edileceğini söyledi. 657 sayılı kanunun 71. 74. ve 76 maddeleri engel oluyormuş. Ancak ben de 657 sayılı kanunun 36. maddesi 4. bendini örnek gösterdim. Dediler TH kadrosuna geçtikten sonra 36. maddeye göre 1 derece düşülür. Ancak sen daha atamanın ilk anında o kadroya atanman engellenecek. o yüzden ataman olmaz. puanın boşa gitti.
Nasıl olur bu?.
günlerdir sormadığım kişi kalmadı.
Hem engelli statüsüne geçemiyorum.
Hem Teknik hizmetler sınıfının özlük, mali ve emeklilik haklarından yararlanamıyorum.
hem de şehir değiştiremiyorum.
Üstelik EKPSS de 91 puanım var.
yazıktır günahtır ya?.
hem bizi belediyede çakılı memur yapıyorsunuz. ne eş durumu var ne eğitim ne aile ne de sağlık..
Yok mu bunun bir çözümü?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 hafta 6 gün önce #17930 Yazan: nazli
Memurun 3 derece aşağıdaki kadroya atanması kuralı, memuriyete ilk defa giriş usulü ile yeniden memuriyete girenler hakkında değil, belli bir kadroda bulunurken daha alt dereceli kadrolara atanmaya ilişkindir.
Bu nedenle, EKPSS sonucuna göre ÖSYM tarafından yerleştirmeniz yapıldığında, (başka bir kuruma yerleştirilmeniz durumunda kurumunuzdan muvafakat almak suretiyle) yerleştirildiğiniz kuruma atanmanız mümkün olabilir düşüncesindeyim.
Zaten, yeni yerleştirildiğiniz kadroya atamanız yapılmadan eski görevinizden ayrılamayacağınız için, herhangi bir sorun çıkması durumunda mağduriyet yaşamış da olmazsınız sanırım.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ERDEMDED

Çok
3 hafta 5 gün önce #17932 Yazan: ERDEMDED
Cevabınız için teşekkür ederim. yaptığım araştırmalarda ve kurumlara sorduğumda, muvaffakat alıp EKPSS den atanmak ile muvaffakat alıp, başka bir kuruma geçmenin aynı şey olduğunu, istifa etsem bile 3 derece alt kadroları tercih edebilmenin zor olabileceğini söylediler.
Zaten atamam yapılmadığı için görevimden ayrılmam muhtemelen. o konuda bir sorun çıkacağını düşünmüyorum.Ancak her şey başıma gelebilir. Ortada bir mağduriyet var. Yasalar çalışanı korumak zorunda.
ne şehir değiştirebiliyorum, ne teknik hizmetler sınıfına geçebiliyorum, ne de engelli kadrosuna geçebiliyorum. halihazırda engelli statüsünde değilim. Engelli kadrosunun pek çok yönden avantajı var. emeklilik imkanları, tayin kolaylığı vs.
Kanunlar açık açık eziyor çalışanı.. bu nasıl bir mantık?.
Teknik hizmetlerin 7. derecesi bile benim 3. derecemdeki mali, parasal, özlük ve emeklilik yönünden çok önünde.
bu mu adalet?.

Çok
3 hafta 5 gün önce #17933 Yazan: ERDEMDED

nazli Yazan:: Memurun 3 derece aşağıdaki kadroya atanması kuralı, memuriyete ilk defa giriş usulü ile yeniden memuriyete girenler hakkında değil, belli bir kadroda bulunurken daha alt dereceli kadrolara atanmaya ilişkindir.
Bu nedenle, EKPSS sonucuna göre ÖSYM tarafından yerleştirmeniz yapıldığında, (başka bir kuruma yerleştirilmeniz durumunda kurumunuzdan muvafakat almak suretiyle) yerleştirildiğiniz kuruma atanmanız mümkün olabilir düşüncesindeyim.
Zaten, yeni yerleştirildiğiniz kadroya atamanız yapılmadan eski görevinizden ayrılamayacağınız için, herhangi bir sorun çıkması durumunda mağduriyet yaşamış da olmazsınız sanırım.

657 sayılı kanunun 74. maddesi doğrudan kurumlararası nakil işlemini anlatmış.
EKPSS ile atanacağım ama
: Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatı ile kazanılmış hak
dereceleri üzerinden veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle,
bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür. Kazanılmış hak derecelerinin altındaki derecelere atanabilmeleri için ise atanacakları kadro derecesi ile kazanılmış hak dereceleri arasındaki farkın 3 dereceden çok olmaması ve memurların isteği de şarttır.

şu saçmasapan kanun maddesi yüzünden elim kolum bağlanıyor.

Sayfa oluşturma süresi: 0.147 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.