logo yeni

Bakanlık Merkez Uzmanının Taşrada Görevlendrilmesi

Çok
5 yıl 1 ay önce #2452 Yazan: m.uzman
Arkadaşlar bu konuda bilgisi olan ya da öğrenebilecek durumda olan var mıdır?
Bakanlıkta merkez teşkilatında uzmanlar, eş durumu vb nedenle taşraya nakil istese uzmanlık haklarını korunarak nakli mümkün oluyor mu?
Taşrada uzmanlık yok ama böyle sorunlar karsısında ne yapıliliyor?Eş durumu vb...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 1 ay önce #2455 Yazan: turanaga
Benzer bir konuyu araştırırken şöyle bir habere rastladım burada. Belki işinize yarar.

http://memurunyeri.com/2012-08-19-15-32-43/atama-ve-yerdegistirme/2806-aile-birligini-korumak-icin-memura-ucretli-izin-verilmesi.html

Çok
5 yıl 1 ay önce #2458 Yazan: kenan sever
Uzman kadroları merkezde diye biliyorum ben. O yüzden taşrada uzmanlık yok bazı kariyer meslekler haricinde tabi. Görevlendirmeyle sorun çözülebilir ama zaten bu sorunun asıl kaynağı eş durumuysa eşinizi sizin olduğu yere atamaları lazım, o size tabi olacak yani.

Çok
5 yıl 1 ay önce #2464 Yazan: nazli
Her zaman uzman olan eşe uyulacak diye bir kural yok. Örneğin erkek bir bakanlık merkezinde uzman, eşi de kaymakam. Eş gelecek diye bir kural yok. Bazı mesleklerde uzmanın ücretsiz izinli olarak gitmesi ya da görevlendirme yoluyla gitmesi gerekebilir.

Çok
5 yıl 1 ay önce #2488 Yazan: m.uzman
Arkadaşlar verdğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Kendi durumuma tamamen uygun bir durum bulamadım gibi maalesef.
Eşim kamu kuruluşunda sözleşmeli çalışıyor, memur değil.

Çok
5 yıl 1 ay önce #2489 Yazan: nazli
Eşiniz sözleşmeliyse zaten sizin eş durumundan atamanız yapılmaz. Eşinizin sizin yanınıza gelmesini sağlamaktan başka çare yok. Ya da uzman kadrosundan ayrılıp gitmekten.

Sayfa oluşturma süresi: 0.692 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.