logo yeni

calisanlar2 copy

Sağlık durumundan atama

Çok
1 yıl 11 ay önce #17468 Yazan: coni1
Sağlık durumundan atama, coni1 tarafından oluşturuldu
Merhaba arkadaşlar ben hemşireyim eşimde doktor. Eşimin annesi bizimle yaşıyor ve %98 engelli raporu var. Eşimin annesinin sağlık durumunu kullanarak atama istersem acaba kabul edilir mi ? Bilginiz var mı bu konuyla ilgili.. Teşekkürler..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 10 ay önce #17469 Yazan: Kül Tigin
Kül Tigin tarafından Sağlık durumundan atama konusunda yanıtlandı
Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre sağlık mazeretine bağlı yer değişikliği şu durumlarda gerçekleşir:

"Personelin kendisinin, eşinin, annesinin, babasının, bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının ve yargı kararı ile vasi tayin edildiği kardeşinin hastalığının görev yaptığı yerde tehlikeye girdiğini veya görev yerinin değişmemesi hâlinde tehlikeye gireceğini, üniversiteler veya Bakanlık eğitim ve araştırma hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirmesi halinde tedavinin yapılabileceği bir sağlık kurum veya kuruluşunun bulunduğu veya sağlığının olumsuz etkilenmeyeceği bir ilin münhal kadrolarına sağlık mazereti değerlendirme komisyonu kararı doğrultusunda atanır."

Eşinin anne veya babasına yönetmelikte yer verilmemiştir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.141 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.