logo yeni

calisanlar2 copy

Feragat

Çok
6 ay 2 hafta önce #17225 Yazan: zeyrum
Feragat, zeyrum tarafından oluşturuldu
arkadaşlar benim bir sorum olucak görevde yükselme sınavıyla kurumumun ilçede bulunan bir kadrosuna şef olarak atandım ancak ailevi nedenlerden dolayı işbaşı yaptıktan sonra feragat edip daha sonra merkezde bu şeflik hakkını kullanabilir miyim prosedür nasıldır

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 ay 2 hafta önce #17226 Yazan: osman1
osman1 tarafından Feragat konusunda yanıtlandı
Görevde yükselme sınavı soncuna göre atandığınız şef kadrosunda göreve başladıktan sonra talebiniz üzerine alınarak eski görevinize mi atandınız yoksa şef kadrosunda hiç göreve başlamamış işlemi mi yapıldı hakkınızda? bu iki duruma yeniden şef kadrosuna atanmanız farklı olabilecektir.
Şef kadrosunda göreve başladıktan sonra (yani kurum kayıtlarında şef olarak görev yaptığınız anlaşılıyorsa) görevden ayrılmak istemeniz üzerine veya doğrudan kurumunuz tarafından görevden alınarak eski kadronuza atanmış olmanız halinde, kurumunuzun takdiri ile şef kadrosuna yeniden atanmanız mümkün olabileceği gibi görevde yükselme sınavına yeniden girerek şef kadrosuna atanmanız mümkündür.
Ancak atanmış olduğunuz göreve başlamayarak bu hakkınızdan feragat etmiş olmanız durumunda, yeniden şef kadrosuna atanmak için görevde yükselme sınavına girmeniz gerekecektir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zeyrum

Çok
6 ay 2 hafta önce - 6 ay 2 hafta önce #17227 Yazan: zeyrum
zeyrum tarafından Feragat konusunda yanıtlandı
Cevabınız için teşekkür ederim Osman Bey.. Şef olarak işe başladıktan sonra feragat etsem peki diğer kurumun muhaffakatı istenir mi sizce feragat mı yoksa tekrar tayin olarak alt kadroya gelme mi
Kanun olarak hangi kanuna göre işlem yapılır feragatte kurumumla görüşmemde feragat olsa bile oranın personeli olduğunuz için muaffakatname isteneceğinden bahsedildi
Son Düzenleme: 6 ay 2 hafta önce Düzenleyen:zeyrum

Çok
6 ay 2 hafta önce #17228 Yazan: osman1
kendi kurumunuzun içindeki yer değiştirmelerde muvafakat zorunluluğu yoktur.
Yeniden naklen atama suretiyle eski kadronuza dönmeniz durumunda, şef olarak görev yapmış olduğunuz anlaşılır. naklen atama olmadan eski görevinize başlamış olmanız halinde ise şef olarak hiç görev yapmadığınız (feragat yolunun işletildiği) anlaşılır.

Çok
6 ay 2 hafta önce #17229 Yazan: zeyrum
zeyrum tarafından Feragat konusunda yanıtlandı
Teşekkür ederim. Soruyu ilk başta yanlış sormuşum ama anladığım kadarıyla şef olarak ileride atanabilmem için mutlaka göreve başlayıp tayin olarak alt kadroya gelmem lazım diğer türlü (feragat yoluyla ) bu haktan vazgeçmiş sayılıyorum şef olarak tekrardan sınava girmen gerekiyor. Bu arada ben valilikte çalışıyorum görevde yükselme sınavıyla ilçedeki nufus müdürlüğü kadrosuna atandım

Çok
6 ay 2 hafta önce #17230 Yazan: osman1
Sanırım siz göreve başlamışsınız artık. sizin feragat etme durumunuz olmaz artık. Yapacağınız şey, şef kadrosundan alınarak eski unvanınıza atanma yönünde bir talepte bulunmanız ve kurumunuz da uygun görürse bu naklen atamanın olmasıdır.
Aynı kurumda bir birimden veya teşkilattan başka bir yere atanırken muvafakat istenmemektedir. Muvafakat denilen şey, memurun bir kurumdan başka bir kuruma atanması sırasında gündeme gelir

Sayfa oluşturma süresi: 0.573 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.