logo yeni

calisanlar2 copy

Görevlendirme Süresi

Çok
2 yıl 1 ay önce #17146 Yazan: lokmanhakim
Görevlendirme Süresi, lokmanhakim tarafından oluşturuldu
Geçen yıl Şef kadrosunda olmama rağmen tahsildar olarak görevlendirildim yazdığım dilekçede alt kadroda çalıştığımı, 6 ay görev süremin dolduğu hakkında dilekçe verdim, verdikleri cevap kurumlar arasında geçici görevlendirmede sürenin bulunduğunu kurum içinde süre şartı aranmadığı şeklinde şimdi 1 yıldır çalışmaktayım idare mahkemesine dava açmam mümkün mü nasıl bir yol izlemeliyim üzerimde çok yoğun bi baskı var ayrıca 2017 yılına ait yıllık iznimden 10 gün alacağım olduğu halde verilmiyor ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 1 ay önce #17147 Yazan: metinc
metinc tarafından Görevlendirme Süresi konusunda yanıtlandı
Aşağıdaki linkte bulunan mahkeme kararı durumunuza benzer bir görevlendirme sonucunda verilmiştir. faydalı olacağını düşünüyorum.

https://memurunyeri.com/memur/kamu-personeliyle-ilgili-diger-haberler/9507-muhendise-mutemetlik-yaptirilmasi-hukuka-aykiri-bulundu.html

Ayrıca aşağıdaki linkte bulunana yazımızda kurum içi görevlendirmelerin hagi ilkeler çerçevesinde yapılması gerektiği de belirtilmektedir.

https://memurunyeri.com/memur/atama-ve-yerdegistirme/3944-memurun-istegi-disinda-gorevlendirilebilecegi-haller.html

Yıllık izin konusunda ise kurumunuzun yıl bitmeden yanacak izinlerinizi kullanmanıza izin vermesi gerekmektedir. Konuyla ilgili DPB görüşleri mevcuttur. Ancak verilmemesi durumunda üst amire şikayet etmekten veya dava açmaktan başka bir çareniz yok maalesef.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: lokmanhakim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.155 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.