logo yeni

calisanlar2 copy

Öğretmenlikten memurluğa geçiş mümkün mü?

Çok
1 yıl 3 gün önce #17170 Yazan: Nurcihan
Nurcihan tarafından Öğretmenlikten memurluğa geçiş mümkün mü? konusunda yanıtlandı
Bunu ben de merak ediyorum. Hocam ilçe mem de büroda iş vermezler mi bize ögretmenlikten alıp da. Yoksa istifa edip kpss çalışacağım da bu konuyu çok merak ediyorum. Okuldakiler sorarsam alay konusu olmaktan korkuyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 3 gün önce #17171 Yazan: Nurcihan
Nurcihan tarafından Öğretmenlikten memurluğa geçiş mümkün mü? konusunda yanıtlandı

muna Yazan:: Kadrolu öğretmenlikten, durumunuza uygun başka bir memuriyet kadrosuna atanabilirsiniz.
Bu atama, kurum içi veya kurumlararası naklen atama suretiyle gerçekleşir.
kurumunuza başvurarak durumunuza uygun bir kadroya atanma talebinde bulunabileceğiniz gibi, başka kurumlara da başvurarak durumunuza uygun bir kadroya atanmayı isteyebilirsiniz.
Atanma talebiniz kurumların takdiri ile değerlendirilecek ve eğer talebiniz uygun görülürse başka kurumlar için kurumunuzdan muvafakat alarak, kendi kurumunuz için ise muvafakate gerek kalmadan atamanız yapılır.
Ancak meslek değiştirirken, atanacağınız kadronun ve kurumun özelliklerini de değerlendirip şimdiki mesleğinizle kıyasladıktan sonra karara vermeniz daha uygun olacaktır diye düşünüyorum..

Bunu ben de merak ediyorum. Hocam ilçe mem de büroda iş vermezler mi bize ögretmenlikten alıp da. Yoksa istifa edip kpss çalışacağım da bu konuyu çok merak ediyorum. Okuldakiler sorarsam alay konusu olmaktan korkuyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.132 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.